اخبار هواپیما شخصی

آینده تاکسی پرنده ایرباس-اخبار هوایی بدومیره

ایرباس تصاویر جدیدی از نسخه‌ی پیش‌تولیدی آلفا دو را منتشر کرده است. این تصاویر نشان دهنده‌ی تاکسی پرنده‌ی خودران این شرکت عظیم می‌باشد.

آلفا دو به عنوان بخشی از پروژه‌ی واهانای ایرباس تولید شده است. این تصاویر نشان دهنده‌ی پروتوتایپی هستند که نه تنها شبیه هواپیماها یا بالگردهای مرسوم و کنونی نیست بلکه از ویژگی‌های متمایزی نیز برخوردار است. آنچه که باعث بلند شدن آلفا دو از زمین می‌شود 8 پروانه است و ایرباس ادعا می‌کند با آلفا یک 50 نمونه‌ی تست مقیاس کامل را ساخته است. آلفا یک پدر پروتوتایپی محسوب می‌شود که در تصاویر مشاهده می‌کنید.

از آنجایی که این پرنده برای عملیات خودکار طراحی شده بنابراین از نرم‌افزار و سخت‌افزار پیشرفته‌ای سود می‌برد که به آلفا دو اجازه خواهد داد موانع موجود در هوا را تشخیص داده و از آن‌ها دوری کند. ایرباس این سیستم را با تکنولوژی وی فایندر خودش توسعه داده است.

آلفا دو برخلاف مدل قبلی دارای کابین کاملی بوده و اگرچه طراحی آن هنوز در مرحله‌ی مفهومی حس می‌شود اما می‌توانیم یک فضای تک‌نفره با پوشش شیشه‌ای و صفحه‌نمایش مرکزی کوچکی را ببینیم.

ایرباس پروژه‌ی واهانا را در سال 2016 کلید زده و هدف آن توسعه‌ی پروتوتایپی الکتریکی بوده که بتواند پرواز و فرود عمودی را انجام دهد. این پروژه از آن زمان تاکنون رشد مناسبی داشته و پروتوتایپ آلفا دو توانسته در تست‌های پروازی به سرعت 170 کیلومتر در ساعت برسد.

این غول هواپیماسازی معتقد است وسایل نقلیه هوایی شخصی شاید پاسخی به چالش‌های حمل‌ونقل شهرهای شلوغ باشد. ایرباس می‌خواهد سال آینده نسخه‌ی نهایی این پرنده را معرفی کند.

همچنین بخوانید:   ۲ نفر بدلیل فرود اضطراری هواپیما در تهران شوکه شدند

برای ثبت اگهی رایگان هواپیمای شخصی خود کلیک کنید 

منبع

 

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *