بررسی موتور

اختصاص تسهیلات بانکی برای برقی کردن موتورسیکلت ها / حمایت از سازندگان داخلی برای ساخت باتری

اختصاص تسهیلات بانکی برای برقی کردن موتورسیکلت ها / حمایت از سازندگان داخلی برای ساخت باتری

معاون برق و انرژی وزیر نیرو گفت: حمایت از سازندگان موتوربرقی داخلی برای ساخت باتری در دستور کار قرار دارد.

به گزارش موتورسیکلت نیوز، “همایون حائری” روز یکشنبه افزود: حمایت از سازندگان داخلی موتورسیکلت برقی و توسعه ایستگاه‌های شارژ این نوع موتورسیکلت ها سبب خواهد شد مردم تمایل بیشتری برای برقی سازی موتورهای بنزینی پیدا کنند.

وی ادامه داد:  حمایت از  سازندگان داخلی برای ساخت باتری موجب کاهش قیمت آنها خواهد شد که این موضوع باعث افزایش تمایل مردم برای استفاده از این نوع موتورها خواهد شد.

حائری با اشاره به اینکه مقرر است در گام نخست طرح برقی کردن موتورسیکلت ها، موتورهای موجود در صنعت برق تبدیل شوند، خاطرنشان ساخت: عوامل گفته شده سبب روی آوری مردم به استفاده از موتورهای برقی خواهد شد.

پیشتر وی خبر از اجرای طرح برقی کردن پنج هزار موتور سیکلت در صنعت برق داده بود.

حدود ۱۰ میلیون موتورسیکلت فرسوده در کشور وجود دارد که طرح هایی برای جایگزینی آنها در حال انجام است.

وزیر نیرو نیز پیش از این گفته بود: امید است این اقدام بتواند سهم موثری در کاهش آلودگی هوای شهرها به خصوص شهرهای بزرگ داشته باشد.
«رضا اردکانیان» قبلا بیان کرده بود: شرکت های توزیع برق تهران و سایر شهرهای استان تهران در گام نخست برای استفاده از موتورسیکلت های برقی پیشگام هستند.

وی از اختصاص تسهیلات بانکی برای برقی کردن موتورسیکلت ها خبر داده و خاطرنشان ساخته بود: مذاکرات با نظام بانکی برای این کار آغاز شده است تا مردم احساس کنند این طرح، اقدامی توجیه پذیر است.

همچنین بخوانید:   ساخت کنترل کروز موتورسیکلت توسط بى ام و

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *