بررسی موتور

افزایش قیمت موتورسیکلت هاى هندى به دلیل ارتقاى استانداردها

افزایش قیمت موتورسیکلت هاى هندى به دلیل ارتقاى استانداردها

به طور طبیعی، به روزرسانی یک موتورسیکلت برای مطابقت با استاندارد جدید انتشار، مستلزم مقداری هزینه است. چنین موردی برای سوزوکی نیز اتفاق افتاده است.

به گزارش موتورسیکلت نیوز، اجرای دقیق استاندارد BS6 در هند، باعث شده است که تولیدکنندگان موتورسیکلت در تلاش باشند تا از اقدامات جدید پیروی کنند. تقریباً همه بازیکنان بازار با تیم های تحقیق و توسعه اى که دارند، نسخه های به روز شده ای از مدل های محبوب خود را که دارای تغییرات کوچکی در سیستم اگزوز و برخی از تنظیمات قوای محرکه است، دوچرخ های خود را به بازار عرضه کردند.

برخی از تولیدکنندگان توانسته اند قیمت قبلى BS4 خود را حفظ کنند، در حالی که برخی دیگر چاره ای جز این نداشتند که قیمت ها را افزایش دهند.

سوزوکی تولیدکننده موتورسیکلت ژاپنی قیمت کل BS6 خود را بطور متوسط در حدود ۲۰۰۰ روپیه افزایش داده است. مدل های تحت تأثیر آن شامل ۱۵۵ سی سی Gixxer و ۲۵۰ سی سی Gixxer SF و همچنین نسخه های مربوط به MotoGP آنها است.

جالب است که اخیراً در مارس ۲۰۲۰ مدل BS6 155cc Gixxers به بازار عرضه شد و این نخستین افزایش قیمت آنها در حال حاضر است.

این روند افزایش قیمت ها چیز جدیدی نیست و Access 125 که از زمان عرضه آن در ژانویه سال ۲۰۲۰ دو بار افزایش قیمت داشته است.

این افزایش قیمت ها باعث شده که سوزوکی Gixxer به گران‌ترین موتورسیکلت زیر ١۶٠ سى سى در هند تبدیل شود. قابل ذکر است که این محصول با موتورسیکلت هاى هوندا، یاماها، تى‌وى‌اس و هیرو رقابت مى کند.

همچنین بخوانید:   پیشنهاد سازمان حفاظت محیط زیست درخصوص اسقاط موتورسیکلت های فرسوده

برای لیست قیمت های به روز شده BS6 سوزوکی، به جدول زیر مراجعه کنید.

Source link

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *