بررسی موتور

بررسى وضعیت صنعت موتورسیکلت آمریکاى جنوبى از سال ٢٠١٩

بررسى وضعیت صنعت موتورسیکلت آمریکاى جنوبى از سال ٢٠١٩

بررسى وضعیت صنعت موتورسیکلت آمریکاى جنوبى از سال ٢٠١٩

در برزیل، کلمبیا، آرژانتین، اکوادور، گواتمالا و پاراگوئه، بیش از 250 تولیدکننده موتورسیکلت در حال رقابت هستند.

به گزارش موتورسیکلت نیوز، بازار موتورسیکلت هاى آمریکای لاتین در سال ۲۰۱۹ با وجود دو بازار بزرگ برزیل و کلمبیا، ۳/۲ میلیون دستگاه فروش داشت که تقریباً نسبت به سال ٢٠١٨ میزان ۶٫۴ درصد کاهش یافت و تمام ۱۴ کشور دیگر عملکرد منفی گزارش داده اند. در حالی که چشم انداز اولیه برای سال ۲۰۲۰ مثبت بود، ورود Covid19 به منطقه اکنون در حال بدتر شدن تمام شاخص های اقتصادی است و صنعت را به شدت صدمه زده است.

محیط اقتصادی

تولید ناخالص داخلی آمریکای لاتین در سال ۲۰۱۹ رشد ۰٫۷٪ داشته است. علاوه بر زمینه مطلوب جهانی، عدم اطمینان بیشتر در مورد محیط سیاسی و سیاست هاى اقتصادی در بیشتر کشورهای منطقه بر فعالیت اقتصادی تأثیر دارد.

رشد در همه اقتصادهای منطقه کاهش یافته است، به استثنای کلمبیا، جایی که گسترش تولید ناخالص داخلی در سال ۲۰۱۸ به ۲٫۸٪ به ٣٪؜ رسیده است. رکود اقتصادی شدیدتر از حد انتظار در آرژانتین بود و تولید ناخالص داخلی در مکزیک، برزیل، و اروگوئه کمتر از ۱٪ بود. علی رغم تعدیل و نزولی مورد انتظار، پرو و شیلی مقاومت کمی نشان دادند. در هر دو رشد در سال ۲۰۱۹ به ۲٫۵٪ رسیده است.

محیط صنعت موتورسیکلت

در مورد بازار دوچرخ آمریکای لاتین، ما در واقع طیف گسترده ای از ۱۶ کشور جهان؛ برزیل، بولیوی، آرژانتین، کلمبیا، پرو، گواتمالا، پاراگوئه، اکوادور، کاستاریکا، هندوراس، نیکاراگوئه، شیلی، اروگوئه، السالوادور، پاناما و بلیز را تحت پوشش قرار می دهیم. بنابراین هنگام گزارش داده ها در منطقه، منظور ما از کل این کشورها است.

همچنین بخوانید:   پیشنهاد سازمان حفاظت محیط زیست درخصوص اسقاط موتورسیکلت های فرسوده

روند بازار

مشکلات اقتصادی که در واقع در چندین کشور بوجود آمده است ، عمیقاً به صنعت موتور سیکلت در آمریکای لاتین ضربه می زند. این واقعیت که بازارهای برتر مانند برزیل و کلمبیا به صورت دو رقمی در حال رشد هستند ، چشم انداز منفی منطقه را به حداقل می رساند. با این حال ، هنگام خواندن داده ها ، سقوط کشور به کشور واقعاً چشمگیر است.

در سال ۲۰۱۹ موتورسیکلت های جدید فروخته شده در منطقه ۳٫۲ میلیون بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن ۶٫۵٪ کاهش داشته است.

همانطور که گفته شد، بزرگترین بازار در این منطقه برزیل است که نزدیک به ۲۸ درصد از کل فروش منطقه ای را به خود اختصاص داده است. روند مشابه برای کشور دوم، کلمبیا که از آرژانتین پیشی گرفت و ۴۴ درصد بازار را از دست داد.

  • خبرنگار : محمدعلى نژادیان
  • منبع خبر : motorcyclesdata

Source link

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *