بررسی موتور

بررسى وضعیت صنعت موتورسیکلت استرالیا در سال ٢٠٢٠

بررسى وضعیت صنعت موتورسیکلت استرالیا در سال ٢٠٢٠

بررسى وضعیت صنعت موتورسیکلت استرالیا در سال ٢٠٢٠

بازار موتورسیکلت استرالیا طى چند سال گذشته رو به افول بود و فروش سال ٢٠١٩ تعداد ٨٩/١٩٩ دستگاه و در سه ماه اول سال ٢٠٢٠ با تعداد ١٨/۴٧٩ دستگاه پایان یافت.

به گزارش موتورسیکلت نیوز، به دلیل محدودیت های زیاد براى Covid19 در استرالیا شیوع این ویروس محدود شده است. با این حال، تأثیر آن در بازار دوچرخ وحشتناک خواهد بود و انتظار می رود سه ماه دوم بالای ۵۰ درصد کاهش یابد.

فروش در سه سال گذشته کاهش یافته و با شروع سال ۲۰۲۰ بسیار بد شد. در ماه های ژانویه و فوریه فروش به ترتیب ۶٫۴ و ۴٫۵ درصد کاهش یافت و در ماه سوم سال یعنى مارس ۳۷٫۲ درصد کاهش یافت و در مجموع سه ماه اول با فروش ۱۸٫۴۷۹ دستگاه (-۱۶٫۱ درصد) پایان یافت.

در سال ۲۰۱۹، برند Husqvarna برای سومین سال در بازار درخشید. دوچرخ در استرالیا خیلى کمتر محبوب است و سال به سال بازار آن از بین می رود. فروش در سال ٢٠١۶ تعداد ۱۱۴٫۷۸۳ دستگاه، ۲۰۱۷ تعداد ۱۰۴٫۱۱۱ دستگاه، ۲۰۱۸ تعداد ۹۵٫۰۸۰ دستگاه و سرانجام در سال ۲۰۱۹ به تعداد ۸۹٫۱۹۹ دستگاه رسید.

همانطور که از سوی انجمن تولیدکنندگان استرالیا (FCAI) گزارش شده، علی رغم رکورد، نرخ بهره کم و…، فروش خرده فروشی تقریباً در هر بخش از محصولات در سال ۲۰۱۹ تحت فشار گسترده ای در سراسر استرالیا قرار گرفت.

پرفروش ترین، بار دیگر هوندا بود که سال گذشته با ۲۰٫۸۱۹ دستگاه (-۸٫۹٪) تقریبا ۲۳٫۳٪ سهم بازار را در اختیار داشت.

در مقام دوم یاماها با تعداد ۱۹٫۹۴۵ دستگاه (-۵٫۷٪) و ۲۲٫۴٪ سهم بازار را داشت و در رده سوم کاوازاکی با تعداد ۸٫۹۶۲ دستگاه (-۴٫۴٪) و ۱۰٫۰٪ سهم بازار را در اختیار داشت و سه مارک برتر مجموعا سهم ۵۵٫۷٪ از بازار را در اختیار دارند.

همچنین بخوانید:   آیا در آینده کرونا بر فروش موتورسیکلت تاثیر منفی خواهد گذاشت؟

در جایگاه چهارم، KTM با تعداد ۷٫۶۷۵ دستگاه (+۲٫۳٪) با غلبه بر سوزوکی که تعداد ۶٫۹۳۴ دستگاه (-۸٫۲٪) فروش داشت.

در جایگاه ششم، هارلی دیویدسون با تعداد ۶٫۴۶۲ دستگاه ۷٫۹٪ بازار را از دست داد و پس از آن Polaris با تعداد ۵٫۱۱۹ دستگاه (-۶٫۰٪)، BMW با ۲٫۶۷۵ دستگاه (-۸٫۵٪)، Husqvarna با سریعترین رشد، مثبت ۱۳٫۵٪ و تعداد ۲٫۵۵۵ دستگاه فروش داشتند.

دوکاتى محبوب استرالیا رو به کاهش است و ۲۲٪ در سال ٢٠١٨، سال گذشته (-۹٫۵٪) گزارش کرده است.

  • خبرنگار : محمدعلى نژادیان
  • منبع خبر : motorcyclesdata

Source link

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *