بررسی موتور

بررسى وضعیت صنعت موتورسیکلت پاکستان در دوران کرونا/ بازار موتورسیکلت پاکستان تحت تسلط هوندا

بررسى وضعیت صنعت موتورسیکلت پاکستان در دوران کرونا/ بازار موتورسیکلت پاکستان تحت تسلط هوندا

به گزارش موتورسیکلت نیوز، در سال هاى گذشته، صنعت موتورسیکلت پاکستان رشد سریعى را تجربه کرده است. در واقع، نقطه عطف ۱میلیون دستگاهى برای نخستین بار در سال ۲۰۱۵ زده شد و اکنون بازار آماده براى حرکت به سمت ۲میلیون فروش سالانه است. در پی فروش بیش از ۱٫۴میلیون در سال ۲۰۱۷، بازار با رکورد ۱٫۹میلیون فروش، در سال ۲۰۱۸ رونق بیشتری پیدا کرد و رکورد همه زمان ها را به ثمر رسانید.

قبل از سال ۲۰۰۴، هیچ کس نمی توانست فکر کند، صنعت موتورسیکلت پاکستان می تواند در چنین مقیاسی رونق بگیرد. در آن سال ها حجم بازار زیر ۱/۱میلیون دستگاه سالانه بود و فقط دو شرکت، اطلس هوندا و Dawood Yamaha وجود داشتند که در بازار فعالیت می کردند. البته سوزوکی و Qingqi سهم بسیار کمی داشتند.

با توجه به سیاست باز دولت، تولیدکنندگان جدید با حمایت فن آوری چینی وارد بازار شدند. این بخش برای تداوم توسعه اقتصادی پاکستان در ۱۵ سال گذشته بسیار مهم بوده و تاکنون به اولین راه حل برای حمل و نقل شخصى تبدیل شده است.

با این حال، استهلاک روپیه، افزایش مالیات و پول نقد کمتر برای خرید اعتبارى، از پایان سال ۲۰۱۸ بازار را سرد کرد و افزایش قیمت موتورسیکلت نیز باعث کاهش تقاضا شد و بازار مسیر منفی را طی کرده است.

فروش صنعت موتورسیکلت پاکستان به دلیل Covid19 در در ماه آوریل کاهش (-۹۷٪) داشت. البته کنترل ویروس هنوز هم سخت است و تأثیر منفی زیادی بر اقتصاد و به طور خاص بر صنعت موتورسیکلت پاکستان را نشان می دهد.

همچنین بخوانید:   بررسى وضعیت صنعت موتورسیکلت ایران در سال ٢٠٢٠

چشم انداز و روند بازار موتورسیکلت ٢٠٢٠

در فوریه فروش موتورسیکلت پاکستان حدود دویست و هشتاد و یک هزار و ۵۴٢ دستگاه بود که نسبت به سال قبل در همین تاریخ ۲٫۹٪ کاهش داشته است.

فروش در ماه مارس ۲۷٫۹ درصد کاهش یافت و تعطیلى ها، در آوریل نیز ۹۷ درصد فروش را پایین آورد، تنها هوندا دو هزار دستگاه را تحویل داد. سال گذشته فروش آوریل سیصد و هشتاد و سه هزار و ٨٠۴ دستگاه بوده است.

چشم انداز در پاکستان بسیار منفی است. در حقیقت، این کشور هنوز هم در وسط نبرد است تا بتواند از گسترش Covid19 جلوگیرى کند و تأخیر در شروع مجدد فعالیت، قدرت خرید را با تقاضای کمى حتی بعد از کرونا مواجه مى کند.

در حال حاضر، نظر کارشناسان برای کل سال ٢٠٢٠ حدود ۱٫۱۷ میلیون فروش است که نسبت به سال گذشته ۳۰٪ کاهش پیدا مى کند.

براساس داده های منتشر شده از سوی انجمن تولیدکنندگان خودرو در پاکستان، در سال ۲۰۱۹ میزان فروش دو و سه چرخ ۱٫۶۷ میلیون بوده است که ۱۲٫۰ درصد کاهش نسب به ٢٠١٨ داشته است. 

در سال ۲۰۱۹ بازار با اعمال مالیات ها و عوارض مختلف جدیدی از سوی دولت، مانند وظیفه مالیات غیر مستقیم فدرال (FED) روبرو شده بود.

با کاهش ارزش روپیه پاکستان در برابر دلار آمریکا، قیمت وسایل نقلیه بسیار بالا رفت و تقاضا را کاهش داد.

در مورد منظر رقابتی، همه رقبا به صورت محلی تولید می کنند و تعداد محدودی از تولیدکننده در بازار با مارک های محلی رقابت مى کنند:

همچنین بخوانید:   انگیزه تولید ۵٠٠٠ دستگاه موتورسیکلت برقى در استان البرز

برندهاى محلى پاکستان:

DYL, Sohab, United Auto, Sazgar, Road Prince, Hero Motor (a Pakistan company) Ravi

برند چینى: Qingqi

برندهاى ژاپنى: هوندا، سوزوکى و یاماها

بیشترین تقاضا بر روی موتورهای سواری در محدوده ۱۲۵-۱۵۰ سی سی متمرکز شده است که کاملاً انعطاف پذیر برای جاده های محلی بوده و برای افرادی که هنوز قدرت خرید محدودی دارند مقرون به صرفه است. 

برند های معروف به عنوان تولیدکنندگان اسکوتر در اینجا به بازار نمی آیند، زیرا سهم آنها ناچیز است. حتی ژاپنی ها بصورت محلی مدل های کم هزینه حمل و نقل را تولید می کنند و مدل های درجه یک خود را وارد نمی کنند.

رهبر بازار هوندا با بیش از ۶۰٪ سهم بازار و فروش ۲۰۱۹ در ۱٫۰۸ میلیون واحد (+۵٫۵٪) با CB 150F به عنوان بهترین مدل است.

در مکان دوم نام تجاری محلی یونایتد اتو با سیصد و سى و نه هزار و ۵٣٧ دستگاه فروش (-۲۰٫۱٪) و سوم Road Prince با فروش یکصد و چهل و پنج هزار و ۴٢۶ دستگاه (-۲۷٫۳٪) قرار دارد.

عوامل زیر نقش مهمی در این پیشرفت دارند:

• فن آوری ارزان اما قابل اعتماد از چین.
• منابع مستقل فن آوری یعنی موتورهای چینی و قطعات بدنه از فروشندگان محلی.
• اسمبلرهای مارک های ژاپنی مجبور بودند مبلغ زیادی را به عنوان حق امتیاز برای مدیران خود بپردازند، در حالی که مونتاژ کننده های جدید همه چیز را به طور مستقل در حال تهیه هستند. این هزینه دوچرخ را کاهش داده است.
• هزینه های سربار کم است. زیرا بیشتر شرکت ها در مناطق محدود فعالیت می کنند.
• تسهیلات تأمین مالی / لیزینگ در سطح محلی در دسترس است. این امر باعث می شد افراد کم درآمد با وجود منابع محدود، دوچرخ بخرند.

همچنین بخوانید:   بررسى سند تامین انرژی در بخش حمل و نقل داخلی تا افق ١۴٢٠/ نظر وزارت نفت درباره موتورسیکلت هاى برقى و هیبریدى

Source link

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *