بررسی موتور

بررسى و تحلیل وضعیت صنعت موتورسیکلت هند از سال ٢٠١٨ تا پایان ٢٠٢٠

بررسى و تحلیل وضعیت صنعت موتورسیکلت هند از سال ٢٠١٨ تا پایان ٢٠٢٠

به گزارش موتورسیکلت نیوز، فروش موتورسیکلت در هند طی چند سال گذشته به سرعت صعود کرد و این کشور را از سال ۲۰۱۶ به بزرگ ترین بازار موتورسیکلت جهان تبدیل کرد و یک رکورد ۲۲٫۴ میلیون دستگاهى را در سال ۲۰۱۸ به دست آورد.

در دوره ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۸ بیش از ۱۲۴میلیون دوچرخ در کشور با افزایش سالانه ۸ میلیون دستگاه فروخته شده است، رشدی بسیار سریع برای کشوری که زیرساخت های شهری و خارج از شهر آن هنوز ضعیف است.

با این حال، از سه ماهه آخر سال ۲۰۱۸ بازار رو به کاهش است و تمام ماه هاى سال ۲۰۱۹ با کاهش مواجه بود و فروش کل این سال به ۱۹٫۳ میلیون دستگاه رسید و درنتیجه نسبت به سال قبل از آن ۱۴٫۴ درصد کاهش پیدا کرد و ۳٫۱میلیون فروش را از دست داد.

چشم انداز و روند بازار موتورسیکلت در سال ٢٠٢٠

به دلیل شیوع ویروس کرونا فروش موتورسیکلت در ماه آوریل ٢٠٢٠ صفر گزارش شده است.

براساس داده های منتشر شده از سوی وزیر حمل و نقل هند، به دنبال از دست دادن ۱۴٫۴ درصد بازار در سال ۲۰۱۹، در سال ۲۰۲۰ نیز بازار به کندى شروع شد و فروش به ترتیب در ژانویه و فوریه به ترتیب ۱۵٫۹ و ۱۹٫۸ درصد کاهش یافت. فروش مارس نیز نهصد و پنج هزار و ٢۵٧ دستگاه ۹۰۵٫۲۵۷ (-۳۹٫۹٪) بود و در مجوع در پایان سه ماهه اول با ۳٫۶۶ میلیون فروش، میزان ۲۴٫۶٪ نسبت به سال قبل کاهش داشته است.

با از دست رفتن ۱٫۷ میلیون فروش در ماه آوریل جریان از دست رفته نسبت به سال ۲۰۱۹، حدود۵۴٫۱درصد است.

همچنین بخوانید:   بررسى وضعیت صنعت موتورسیکلت ویتنام/ فروش سه میلیون موتورسیکلت در سال

از این رو کارشناسان، فروش چهارده میلیونى را براى سال ٢٠٢٠ هند پیش بینى مى کنند.

با نگاهی به عرصه رقابتی سال ٢٠١٩، چهار تولیدکننده بزرگ موتورسیکلت هند در مقایسه با سال قبل از آن، تعداد فروش کمتری را داشته اند.

فروش شرکت هاى تولیدکننده موتورسیکلت هند در سال ٢٠١٩

در سال ٢٠١٩ به ترتیب، شرکت هیرو ۶٫۷۸میلیون دستگاه فروش داشت که نسبت به رکورد سال قبل از آن حدود ۱٫۱میلیون دستگاه از دست داد. هوندا نیز ۴٫۹میلیون دوچرخ فروخت که ۱۶٫۷درصد یا ۱میلیون واحد از دست داد و تى وى اس، ۲٫۸۲میلیون فروش گزارش کرد.

در جایگاه چهارم Bajaj Auto با ۲٫۵۵میلیون فروش، حدود ۷٫۸درصد کاهش یافت. ظاهرا مدل های KTM تولید شده در هند توسط Bajaj در این آمار گنجانده نشده است. اما به طور جداگانه تحت نام تجاری KTM (که ۲۷٪ بهبود یافته است) گزارش شده است.

در رده پنجم، سوزوکی با فروش هفتصد و هفت هزار و ۴۶٨ دستگاه، رکورد جدیدی را کسب کرد که ۱۲٫۵درصد قابل توجه بود. بعد از آن نیز، رویال آنفیلد با فروش ششصد و نود و سه هزار دستگاه (-۱۸٫۰٪) و یاماها با فروش ششصد و پنجاه و نه دستگاه (-۱۶٫۹٪) و پیاجیو با فروش یکصد و هشتاد و نه هزار و ٣۶٢ دستگاه (-۹٫۸٪) قرار دارند.

با نگاهی به مارک های معروف، KTM (که توسط Bajaj تولید و توزیع می شود) با پنجاه و هفت هزار و ٧۶٨ دستگاه فروش، ۲۷ درصد افزایش یافته است.

BMW پس از افتتاح کارخانه محلی در ژوئیه ۲۰۱۸، همچنان رونق دارد و با فروش چهار هزار و ۶٠٠ دستگاه در رده یازدهم قرار دارد. احتمالاً هند امسال جزء ۱۰ کشور برتر برای برند آلمانی خواهد بود! هارلی دیویدسون نیز در تلاش است و ۲۴٫۲درصد از فروش را از دست داد.

همچنین بخوانید:   آیا در آینده کرونا بر فروش موتورسیکلت تاثیر منفی خواهد گذاشت؟

چندین عامل باعث کندی بازار شده است. از جمله افزایش حق بیمه در سال ۲۰۱۸ و همچنین قوانین انتشار جدید BS-VI که در آوریل ۲۰۲۰ به مرحله اجرا درآمد. این امر باعث شده تا کارشناسان پیش بینی کنند که مردم منتظر تخفیف در مدل های BS-IV و مدل های سازگار با BS-VI برای نمایش در نمایشگاه ها هستند. با این حال ، قیمت مدل BS-VI می تواند بالاتر از BS-IV باشد.

Source link

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *