اخبار روز, بررسی تخصصی خودرو

بررسی احتمال ورود خودروهای روسی به ایران؛ چینی ها می روند؟

ورود خودروهای روسی به ایران

یک کارشناس صنعت خودرو درباره ورود خودروهای روسی به کشور گفت: روس‌ها پیشرفت زیادی کرده‌اند و این قضیه در صنعت خودروسازی این کشور نیز وجود دارد. اما در حال حاضر احتمال ورود خودروهای روسی به کشور بعید است. به گزارش خودرو،

امیرحسن کاکایی، کارشناس حوزه خودرو درباره احتمال همکاری و ورود خودروهای روسیبه کشور اظهار کرد: دنیا در حال تغییر است و روابط بین‌الملل نیز دستخوش اتفاقاتمختلفی شده است. آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها نیز بد عمل کرده‌اند و اتحادیه اروپا نیزوضعیت خاصی پیدا کرده است. از طرف دیگر چین، روسیه، هند و کره جنوبی حرکت‌های بزرگی کرده‌اند که در این میان وابستگی هند و کره جنوبی به آمریکا زیاد است. اما چین و روسیه وضعیت مستقل‌تری دارند و از هر نظر در حال رشد هستند که یکی از اینبخش‌های در حال رشد مربوط به خودروسازی می‌شود. روسیه هنوز دارای خودروسازیپیشرو نیست و همچنان راه زیادی در پیش دارد. تولید همراه با داخلی‌سازی یا واردات؟وی ادامه داد: تعامل با سایر کشورها مناسب است و از نظر اصولی به زودی باید به سمتخودروهای روسی نیز برویم. این نکته را باید گفت در حال حاضر امکان ورود خودروهایروسی به کشور را بعید می‌دانم. اولا روس‌ها خودروسازی به معنایی که ما به دنبال آنهستیم را ندارند ضمن این که در یک حرکت تجاری قابل اطمینان بودن از اهیمت زیادیبرخوردار است. اگر ما بخواهیم واردکننده خودرو باشیم تمامی کشورها تمایل به همکاری رادارند اما زمانی که تولید با داخلی‌سازی مطرح باشد، این مورد را شرکت‌ها نمی‌پذیرند.

جهت درج رایگان آگهی کلیک کنید

خرید و فروش خودرو در بدو میره

کشورهای مختلف تمایل دارند برای قطعه‌سازان کشور خود شغل ایجاد کنند به همین دلیلنکات زیادی در ورود خودروهای روسی به کشور وجود دارد. چینی‌ها ضمن این که تحتلیسانس کار می‌کنند یک سری فعالیت‌های اصلی نیز انجام داده‌اند. این در حالی است کهروس‌ها تنها به فعالیت تحت لیسانس و همکاری با سایر برندها می‌پردازند. آینده چینی‌هادر بازار ایران کاکایی در خصوص فعالیت خودروسازان چینی و آینده آن‌ها در ایران گفت:خودروسازان بزرگ چینی مانند لیفان و دانگ‌فنگ بسیار بزرگ و بین‌المللی شده‌اند و دلیلترک ایران توسط این برندها نیز همین عامل است. به هر حال در بازار بزرگ بین‌المللییکی از ارکان اصلی، کشور آمریکا محسوب می‌شود. این شرکت‌ها بازار بزرگ آمریکا را بهخاطر بازار کوچک کشور ما از دست نمی‌دهند. یک سری از شرکت‌ها نیز تحت لیسانس بهفعالیت می‌پردازند و در صورت همکاری با ایران جریمه می‌شوند در نتیجه شرکت‌هایوابسته به غرب با ایران همکاری نمی‌کنند. در سال‌های اخیر، خودروسازان چینی به دودسته تقسیم شدند که یکی از آن‌ها مربوط به برندهایی است که بسیار بزرگ شده‌اند و قراراست در بازی جهانی باشند. دسته دوم نیز مربوط به برندهای کوچک‌تر است که می‌توانگفت به نوعی در حال دست و پا زدن هستند. شرکت‌هایی که در ایران هم‌اکنون به فعالیتمی‌پردازند همین برندهای کوچک هستند. ۳ راه چاره برای وضعیت فعلی وی در پایاناظهار کرد: چینی‌ها حتی در حالت ماندگاری تمایل ندارند داخلی‌سازی محصولاتشان درکشور ما انجام شود. تمام معاملاتی که ایران با کشورهای چینی داشته در حد CKD وداخلی‌سازی ۸۰ درصد بود. خودروهای چینی قابل ساخت در ایران با توجه به این کهداخلی‌سازی بالایی برای آن‌ها انجام نمی‌شود ارزبری زیادی دارند و همین قضیه به یکمشکل جدی تبدیل شده است. در بین خودروسازان چینی که تاکنون در ایران مانده‌اندمی‌توان گفت سایر برندها نیز با توجه به اطلاعات موجود از ایران خواهند رفت. در نتیجهتقریبا تمامی خودروسازان چینی از ایران می‌روند و در این میان فقط هایما خواهد ماند. باتوجه به این قضیه خودروسازان باید تعمیق داخلی‌سازی انجام دهند و به موازات آنمحصولات جدید نیز طراحی کنند. این کار نیز در حال حاضر توسط ایران‌خودرو و سایپا درحال انجام شدن است. سایر خودروسازان نیز هیچ راهی جز ادغام ندارند و این قضیه بایدبرای ۲۸ خودروساز موجود در ایران انجام شود.

همچنین بخوانید:   آرین موتور پویا

منبع

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *