بررسی موتور

بررسی وضعیت بازار داخلی موتورسیکلت ژاپن در ژوئن ۲۰۲۰/ برند هاسکوارنا در ژاپن به سرعت در حال رشد است

بررسی وضعیت بازار داخلی موتورسیکلت ژاپن در ژوئن ۲۰۲۰/ برند هاسکوارنا در ژاپن به سرعت در حال رشد است

به گزارش موتورسیکلت نیوز، وزارت محیط زیست ژاپن اعلام کرد که استانداردهای جدید تولید گازهای گلخانه ای را با تولیدکنندگان خودرو و موتورسیکلت مورد بحث قرار داده است و نتیجه گرفته است که اتخاذ استانداردهای محلی مختلف به دلیل ماهیت جهانی این صنعت منطقی نیست.

هیرویوکی یاناگی، مدیر اجرایی یاماها گفت:

از سال ۲۰۲۰، توسعه محصول بسیار سخت خواهد بود. کنترل ابزار پیچیده تر می شود و هزینه ها بالا می رود.

ژاپن نیز مانند سایر کشورها در سراسر جهان، استانداردهای تولید گازهای گلخانه ای اتحادیه اروپا را به عنوان پایه و اساس خود به تصویب رسانده است. این مقررات فقط به عنوان محدودیت آلاینده ها در اگزوز آغاز شده است، اما نسخه چهارم که در پاییز به مرحله اجرا در می آید، به سیستم هایی نیاز دارد تا اطمینان حاصل کند که موتورها حداقل برای ۲۰،۰۰۰ کیلومتر (۱۲۴۲۷ مایل) به طور تمیز کار می کنند. این امر به پاکسازی مدل هایی مانند سری Z هوندا و Little Cub کمک می کند.

اوسامو سوزوکی، رئیس ۸۷ ساله این شرکت، در هنگام ارائه درآمد ماه مه گفت:

دوچرخه ۱۰۰ سی سی تا ۵۰ سی سی احتمالاً دیگر تولید نشود و ۱۲۵ سی سی تا ۱۵۰ سی سی احتمالاً به تعداد پایین خواهد رسید.

وضعیت بازار داخلی موتورسیکلت ژاپن در نیمه اول۲۰۲۰

بازار موتورسیکلت ژاپن در برابر بحران کوئید۱۹ مقاوم است و پس از سقوط عمیق گزارش شده در ماه مه، فروش در ماه ژوئن دوباره رشد کرد و به لطف تأثیر مثبت اقدامات دولت در حمایت از اقتصاد، ۵٫۱درصد رشد نسبت به سال قبل به دست آورد. نیمه اول سال ۲۰۲۰ (شش ماهه اول) فروش ۱۷۹٫۴۵۷ دستگاه بوده که ۶٫۱٪ کاهش نسبت به ۲۰۱۹ داشته است.

همچنین بخوانید:   آیا بانوان می توانند موتورسیکلت برقی سوار شوند؟

بازار داخلی موتورسیکلت های ژاپن در سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ نسبت به سال گذشته ۳٫۲ درصد کاهش داشته است. قابل ذکر است که به دنبال کاهش شدید (-۱۳٫۲٪) در ماه ژانویه، بازار طی دو ماه بعدی تا حدی بهبود یافت و در سه ماهه اول با ۸۴٫۵۵۸ فروش (-۳٫۰٪) پایان یافت.

همان طور که گفته شد، در ماه ژوئن، بازار در مسیری مثبت قرار داشت. میزان فروش موتور سیکلت به ۳۵٫۳۶۹ دستگاه (۵٫۱٪ +) رسید. این نتیجه مثبت با اقدام دولت برای حمایت از مصرف داخلی و مشاغل کوچک و متوسط تحت تأثیر کوئید۱۹ مرتبط است.

وضعیت بازار داخلی موتورسیکلت ژاپن در سال ۲۰۱۹

در سال ۲۰۱۹ بازار داخلی ژاپن با رکورد جدیدی روبرو شد و تنها ۳۸۲٫۹۱۳ دستگاه فروخت.

در اکتبر سال ۲۰۱۹ نیز مالیات فروش از ۸ به ۱۰ درصد افزایش یافت و به همراه تنش‌های تجاری ایجاد شده باعث شد بازا اکتبر افت کند.

گزارش‌ها حاکی از این است که سال گذشته فروش هوندا، ۱۷۴٫۶۷۹ دستگاه بوده است و در رده دوم نیز یاماها با ۷۹٫۹۲۰ دستگاه و سوم سوزوکی با ۶۱٫۵۹۲ دستگاه و چهارم کاوازاکی با ۲۱٫۰۳۵ دستگاه قرار دارند. این چهار برند ژاپنی ۸۸ درصد از سهم بازار را در اختیار دارند و ۱۲ درصد دیگر به واردات تعلق دارد.

بیشتر بخوانید:

بحران در صنعت موتورسیکلت ژاپن و بهبود بازار دوچرخه این کشور

چگونه صنعت موتورسیکلت ژاپن پیشرفت کرد؟/ چرا یاماها و هوندا در حالی که رقیب هستند در بازار داخلی با یکدیگر همکاری می کنند؟

زندگی‌نامه سویچیرو هوندا، موسس شرکت هوندا و معروف به هنری فورد ژاپن

Source link

همچنین بخوانید:   رویای جایگزینی موتورسیکلت‌های برقی در خواب عمیق مدیریت شهری تهران/ ظرفیت تولیدکنندگان داخلی مغفول مانده است

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *