بررسی موتور

بررسی وضعیت صنعت موتورسیکلت بنگلادش در سال ۲۰۲۰

بررسی وضعیت صنعت موتورسیکلت بنگلادش در سال ۲۰۲۰

به گزارش موتورسیکلت نیوز، صنعت موتورسیکلت بنگلادش نیز با شیوع کوئید۱۹ تعطیل شده بود. قابل ذکر است که تا فوریه سال ۲۰۲۰ بازار موتورسیکلت این کشور در حال رشد بود و از طریق مشوق‌های دولت تقویت می شد و پیش بینی برای سال ۲۰۲۰ در حدود ۷۰۰٫۰۰۰ دستگاه بود.

اما فروش در ماه آوریل صفر بود و در ماه می ۸۰درصد و در ماه ژوئن ۴۵درصد کاهش یافت و نیمه اول با ۱۷۳٫۶۰۰ دستگاه پایان یافت و ۳۷درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش یافت.

بنگلادش با جمعیت ۱۶۷ میلیون نفر و رشد تولید ناخالص داخلی سالانه به طور متوسط بیش از ۷ درصد در پنج سال گذشته، یکی از ۵ کشور برتر جهان در حال ظهور برای دهه آینده است. اما درآمد سرانه همچنان در رده پایین در جهان قرار دارد (۱٫۵۲۱ دلار در سال ۲۰۱۷)، ولی پیش بینی می شود طی ۵ سال آینده دو برابر شود و البته رونق اقتصادی تقاضای زیادی برای حمل و نقل فردی به وجود آورد.

خوشبختانه، دولت های محلی این فلسفه را پذیرفته اند و طیف وسیعی از ابتکارات مالیاتی، سیاست های واردات و انگیزه نوآوری را به وجود آورده اند.

معرفی خدمات اشتراک سواری ( ride-sharing) در داکا و چاتوگرام در سال های اخیر نیز باعث افزایش تقاضا برای موتورسواران شده است.

در این کشور باجاج از سال ۲۰۱۵ تولید محلی می کند و بلافاصله سوزوکی، یاماها، تی‌وی‌اس و هیرو نیز پیروی کردند و هوندا نیز کارخانه موتورسیکلت خود را در نوامبر سال ۲۰۱۸ افتتاح کرد. این کارخانه ظرفیت تولید سالانه اولیه ۱۰۰٫۰۰۰ دستگاه در سال را خواهد داشت. طبق گفته BHL که طی چند دهه گذشته بازاریابی دوچرخ برند هوندا در بنگلادش را انجام داده است، تا سال ۲۰۲۱، ظرفیت تولید به ۲۰۰٫۰۰۰ دستگاه در سال خواهد رسید.

همچنین بخوانید:   بررسی وضعیت بازار داخلی موتورسیکلت ژاپن در ژوئن ۲۰۲۰/ برند هاسکوارنا در ژاپن به سرعت در حال رشد است

در واقع بیش از ۸۰درصد از دوچرخ فروخته شده در بنگلادش به صورت محلی تولید می شود. با این حال، ارزش صادرات دو چرخ از هند به بنگلادش با ۵۰ درصد رشد در FY 2018 به ۲۷۷ میلیون دلار (۱۹۰۰ روپیه) افزایش یافت و بزرگ ترین بازار صادرات هند، پیش از سریلانکا بود.

ارزش حمل و نقل به بنگلادش از زمان FY 2016، زمانی که فقط ۸ میلیون بود، بیش از دو برابر شده است.

در بنگلادش، میزان واردات ۴۵درصد است و قیمت موتورسیکلت‌ها ۲٫۵ برابر بیشتر از قیمت هند است. این در حالی است که تولیدکنندگان محلی در صورت تولید حداقل یک پنجم دوچرخ در کشور، می توانند با دولت برای تخفیف توافق کنند.

تکامل بازار و چشم انداز

یک دهه پیش، فروش دوچرخ بنگلادش کمتر از ۱۰ هزار دستگاه در سال بود. سپس این صنعت به لطف سرمایه گذاری مارک های جدید محلی مانند رونر (Runner) و والتون (Walton)، شرکت های هندی مانند باجاج، هیرو و تی‌وی‌اس و برندهای ژاپنی مانند یاماها، سوزوکی و هوندا به سرعت تکامل یافت.

در سال ۲۰۱۲، این بازار در مقایسه با ۵ سال قبل از آن ۱۰ برابر شده بود ودر سال ۲۰۱۶، فروش حدود ۲۵۰ هزار دستگاه شد.

با این حال، سیاست جدید ایجاد شده توسط دولت در سال ۲۰۱۷، چشم انداز صنعت را بلافاصله رونق بخشید و تقاضا را تغییر داد، به دلیل کاهش قیمت موتور سیکلت در بازه ۲۰درصد (هم برای مدل های وارداتی و هم ساخت داخلی) و در نتیجه زندگی جدیدی آغاز شد و در سال ۲۰۱۸ فروش به ۴۸۷٫۰۰۰ دستگاه و سرانجام در سال ۲۰۱۹ به بیش از ۵۴۹٫۰۰۰ دستگاه رسید.

همچنین بخوانید:   بخشودگی جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث موتورسیکلت‌ها تا آخر شهریور ١٣٩٩

در واردات موتورسیکلت هایی با حجم زیاد قوای محرکه در بنگلادش محدودیت‌هایی وجود دارد و به همین دلیل ورود برندهای پریمیوم در این کشور محدودیت دارد.

Source link

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *