بررسی موتور

بررسی وضعیت صنعت موتورسیکلت هند در ژوئن ۲۰۲۰

بررسی وضعیت صنعت موتورسیکلت هند در ژوئن ۲۰۲۰

به گزارش موتورسیکلت نیوز، در ماه ژوئن، بهبودی خوبی در بازار دو و سه چرخ هند برقرار بود و کل فروش بیش از ۱٫۱ میلیون دستگاه بوده است.

در جایگاه اول هیرو تعداد ۴۵۰٫۷۴۴ دستگاه (-۲۴٫۹)، در جایگاه دوم، هوندا با ۲۰۲٫۸۳۷ دستگاه بدترین عملکرد را داشت که ۵۵ درصد پایین تر از مدت مشابه سال قبل بود. در جایگاه سوم باجاج با ۱۶۷٫۵۸۳ دستگاه (-۲۷٪) و تی‌وی‌اس با ۱۴۵٫۷۳۴ دستگاه (-۳۶٫۰٪) و رویال انفلید با ۳۶٫۵۱۰ دستگاه (-۳۳٫۷٪) قرار دارند.

براساس داده های منتشر شده از سوی وزیر حمل و نقل هند، سال ۲۰۲۰ فروش کند شروع شد و در ژانویه و فوریه به ترتیب ۱۵٫۹درصد و ۱۹٫۸درصد نسبت به سال قبل کاهش یافت. اما فروش ماه مارس با ۹۰۵٫۲۵۷ دستگاه (-۳۹٫۹٪) با کاهش مواجه شده بود و در سه ماهه اول با ۳٫۶۶ میلیون فروش، ۲۴٫۶ درصد کاهش یافت.

سپس محدودیت هایی که برای به حداقل رساندن گسترش Covid19 در سراسر کشور صورت گرفت و به دلیل تعطیل بودن کلیه کارخانه ها و نمایندگی ها، میزان فروش داخلی موتور سیکلت های جدید در آوریل ۲۰۲۰ به صفر رسید و در ماه مه که فروش ۳۸۸٫۰۰۰ دستگاه (-۷۸) بوده است.

کارشناسان برای سال ۲۰۲۰ فروش ۱۵٫۹ میلیون دستگاه (-۱۷٫۸ درصد) را برای هند پیش بینی می‌کنند.

فروش موتورسیکلت در هند طی چند سال گذشته به سرعت صعود کرد و این کشور را به بزرگترین بازار موتورسیکلت جهان در پیشی گرفتن چین از سال ۲۰۱۶ و رسیدن به یک رکورد ۲۲٫۴ میلیون دستگاه (از جمله سه چرخ تجاری) در سال ۲۰۱۸ تبدیل کرد. در دوره ۲۰۱۲-۲۰۱۸ بیش از ۱۲۴ میلیون دوچرخ جدید در این کشور با افزایش سالانه ۸ میلیون دستگاه فروخته شده است. رشدی بسیار سریع برای کشوری که هنوز زیرساخت های شهری و خارج از شهر هنوز ضعیف است.

همچنین بخوانید:   چگونه از سرقت موتورسیکلت خود پیشگیری کنیم؟

با این حال، از سه ماه آخر سال ۲۰۱۸ بازار رو به کاهش است و تمام ماه ها در سال ۲۰۱۹ با کاهش سالانه مواجه بود و در کل سال در ۱۹٫۳ میلیون دستگاه گزارش شد. با ۱۴٫۴ درصد کاهش نسبت به سال قبل و از دست دادن ۳٫۱ میلیون فروش.

عوامل متعددی که باعث کندی آنها می شود از جمله افزایش حق بیمه در سال ۲۰۱۸ و قوانین انتشار جدید BS-VI که در آوریل سال ۲۰۲۰ به مرحله اجرا در می آید. قابل ذکر است که قیمت مدل BS-VI می تواند بالاتر از BS-IV باشد.

با نگاهی به عرصه رقابتی، چهار تولیدکننده بزرگ موتورسیکلت هند در مقایسه با سال ۲۰۱۸ تعداد فروش کمتری را در سال ۲۰۱۹ منتشر کردند.

رهبر بازار، Hero با فروش ۶٫۷۸ میلیون دستگاه در سال ۲۰۱۹ به پایان رسید و نسبت به رکورد سال گذشته اش ۱٫۱ میلیون دستگاه را از دست داد. رقیب او، هوندا ۴٫۹ میلیون دوچرخ فروخت، ۱۶٫۷٪ یا ۱ میلیون واحد از دست داد، در حالی که سوم، تی‌وی‌اس ۲٫۸۲ میلیون دستگاه فروش گزارش کرد.

در جایگاه چهارم باجاج با ۲٫۵۵ میلیون دستگاه فروش، ۷٫۸٪ کاهش یافت. در بانک اطلاعاتی ما، مدل های کی تی ام تولید شده در هند توسط باجاج در این آمار گنجانده نشده است، اما به طور جداگانه تحت نام تجاری KTM (که ۲۷٪ بهبود یافته است) گزارش شده است.

در رده پنجم، سوزوکی با کسب ۷۰۷٫۴۶۸ فروش، رکورد جدیدی را کسب کرد که ۱۲٫۵٪ قابل توجه بود. بعد رویال آنفیلد با ۶۹۳٫۰۰۰ فروش (-۱۸٫۰٪) و یاماها با ۶۵۹٫۰۰۰ دستگاه (-۱۶٫۹٪) و پیاجیو با ۱۸۹٫۳۶۲ دستگاه (-۹٫۸٪) قرار دارند.

همچنین بخوانید:   ابهامات حذف برگه فیزیکی بیمه شخص ثالث موتورسیکلت

با نگاهی به مارک های پریمیوم، رهبر KTM (محلی است که توسط Bajaj تولید و توزیع می شود) با ۵۷٫۷۶۸ فروش ، ۲۷ درصد افزایش یافته است.

BMW پس از افتتاح کارخانه محلی در ژوئیه ۲۰۱۸، همچنان رونق دارد و با ۴٫۶۰۰ دستگاه در رده یازدهم قرار دارد. احتمالاً هند امسال جزء ۱۰ کشور برتر برای برند آلمانی خواهد بود! هارلی دیویدسون در تلاش است و ۲۴٫۲ درصد از فروش را از دست می دهد.

Source link

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *