بررسی موتور

ثبت اختراع موتورسیکلت عجیب لایتنینگ/ چرا تولیدکنندگان آمریکایى ثبت اختراع در چین انجام مى دهند؟

ثبت اختراع موتورسیکلت عجیب لایتنینگ/ چرا تولیدکنندگان آمریکایى ثبت اختراع در چین انجام مى دهند؟

طبق گزارش ها، طرح ها و نقشه ساخت دوچرخ محصور شده جدید در پرونده های ثبت اختراع چینی یافت شد.

به گزارش موتورسیکلت نیوز، پروژه های گذشته موتورسیکلت لایتنینگ مستقر در کالیفرنیا شامل سریع ترین موتورسیکلت برقی جهان است که با نام LS-218 شناخته می شود و همچنین با یک مدل جدید از دوچرخه ورزشی مقرون به صرفه با نام Lightning Strike شناخته شده است.

هر چند تولید آن کم است، اما این مانع از پیشرفت شرکت در طراحی پروژه جدید جاه طلبانه نشده است: یک موتورسیکلت برقی کاملاً محصور.

طبق گزارش ها، طرح ها و نقشه ساخت دوچرخ محصور شده جدید در پرونده های ثبت اختراع چینی یافت شد.

این امر منطقی خواهد بود، همانطور که تأیید شد که لایتنینگ سال گذشته کارخانه چینی راه‌اندازی کرده بود. به علاوه، معمول است که شرکت هاى آمریکایی ثبت اختراعات چینی (حتی بعضی اوقات قبل از ثبت اختراعات آمریکا) به عنوان روشی برای جلوگیری از تقلیدکنندگان، با داشتن حق چاپ معتبر چینی، محصولات متخلف را می توان قبل از ترک بندر چینی متوقف کرد.

البته هنوز اطلاعات زیادى در دسترس نیست، مانند این که این موتورسیکلت در سرعت پایین چگونه عمل خواهد کرد.

اگرچه ایده کار لایتنینگ در موتورسیکلت برقی در ابتدا کمی دور از ذهن به نظر می رسد، اما اواخر سال گذشته هنگامی که من با ریچارد هاتفیلد مدیر عامل شرکت Lightning Motorcycles مصاحبه کردم، وی به طرز مخفیانه در مورد برخی پروژه های مخفی آینده بحث کرد:

چندین پروژه دیگر داریم که هم اکنون در حال کار بر روی آنها هستیم و بسیار هیجان زده هستیم، پروژه های بسیار آیرودینامیکی و کارآمد. چیزی که در این مرحله واقعاً کسی تولید نمی کند.

در آن زمان مطمئن نبودم که چه چیزی است. تصور می کردم راهی برای بهبود کارآیی موتورسیکلت های برقی با طراحی و ترسیم بهتر است، اما من مطمئناً منتظر چنین چیزی نبودم.

همچنین بخوانید:   ابهامات حذف برگه فیزیکی بیمه شخص ثالث موتورسیکلت

خبرنگار : محمدعلى نژادیان

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *