اخبار روز

حال‌ و هوای خطوط تولید سایپا عوض می ‌شود

حال‌ و هوای خطوط تولید سایپا عوض می ‌شود

همان‌طور که قائم‌مقام مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در امور فروش و خدمات پس از فروش اعلام کرده است، همزمان با توقف تولید پراید، ظرفیت تولید خودروهای تیبا و ساینا افزایش ‌پیدا کرده است و همچنین محصولات جدید وارد خط تولید شده‌اند. مجید باقری با اشاره به این‌که تا پایان تیرماه، تولید آخرین مدل پراید متوقف خواهد شد، می‌گوید: «با خروج این خودرو از خط تولید، گروه خودروسازی سایپا به سمت افزایش ظرفیت سایر خودروها از جمله تیبا و ساینا خواهد رفت تا سبد تولید محصولات این گروه خودروسازی متنوع شود.»

تحویل بیش از ۸۰هزار دستگاه خودرو از ابتدای سال

باقری  با بیان این‌که گروه خودروسازی سایپا از ابتدای سال تاکنون بیش از ۸۰هزار دستگاه خودرو تحویل مشتریان داده است، می‌افزاید: «روند تولید در سایپا با جدیت در حال انجام است و با تکمیل خودروهای ناقص، تعداد خودروهای تحویلی به مردم افزایش خواهد یافت.»

به گفته وی، گروه خودروسازی سایپا قصد دارد در سال ۹۹ چهار عضو جدید را به سبد محصولات خود اضافه کند. یکی از این خودروها، مدلی جدید از سدان پرتیراژ «ساینا» است که با عنوان ساینا S به بازار کشور عرضه می‌شود.

محصول بعدی نیز مدلی جدید از هاچ‌بک پرتیراژ «کوییک» است که با عنوان کوییک S به بازار کشور عرضه خواهد شد. این دو مدل خودرو بر اساس پلتفرم و اصول سازه ایکس‌۲۰۰ سایپا طراحی شده‌اند و نسبت به نسخه فعلی ساینا و کوییک تفاوت‌هایی دارند. از نگاه فنی می‌توان ساینا S و کوییک S را خودروهایی فیس‌لیفت معرفی کرد.

بر اساس استانداردهای خودروسازی جهان، گروه سایپا در اقدامی همگام با بازار جهانی و در کمتر از ۵ سال از عرضه ساینا و کوییک، نسخه جدید و فیس لیفت این دو خودرو را معرفی کرده است. این دو خودرو در بخش ظاهری با ویژگی‌های جدیدی همراه شده‌اند و برخی قطعات آن نسبت به گذشته تغییر کرده است. ساینا S و کوییک S علاوه بر تغییرات ظاهری، با ویژگی های فنی جدید و منطبق با جدیدترین استانداردهای روز ایران تولید خواهد شد.

همچنین بخوانید:   الزام چک صیاد برای خرید خودرو برداشته شد.

ایجاد کمیته همکاری‌ های مشترک با دانش ‌بنیان ‌ها

به‌تازگی به دستور سیدجواد سلیمانی؛ مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا، نخستین «کمیته همکاری‌های مشترک سایپا با مجموعه‌های دانش‌بنیان» در صنعت خودرو کشور ایجاد شده است. در این راستا، گروه خودروسازی سایپا در راستای تاکیدات مقام معظم رهبری و همچنین اجرای ابلاغیه ده‌گانه قرارگاه تولید وزارت صمت که در آن به استفاده از پتانسیل مراکز دانش‌بنیان، جذب نخبگان و افزایش خوداتکایی اشاره شده بود، کمیته همکاری‌های مشترک با مجموعه‌های دانش‌بنیان را ایجاد کرد. گروه خودروسازی سایپا درصدد است با ایجاد این کمیته، ضمن افزایش همکاری‌ها با مجموعه‌های دانش‌بنیان، از توان و تخصص این مجموعه‌ها در طراحی و تولید خودروهای جدید و تکمیل پروژه‌های بومی‌سازی قطعات محصولات خود استفاده کند.

داخلی‌سازی قطعات با فناوری بالا (های‌تک)، کاهش وابستگی به دانش فنی تولید این محصولات و تولید موتور و خودروهای کم‌مصرف از موارد دیگری است که سایپا در سال جاری با همکاری دانش‌بنیان‌ها دنبال می‌کند.

یکی از اهدافی که گروه خودروسازی سایپا برای «کمیته همکاری‌های مشترک سایپا با مجموعه‌های دانش‌بنیان» در نظر گرفته، جذب نخبگان و دانشگاهیان برای انجام پروژه‌های توسعه‌ای گروه خودروسازی سایپا است. سایپا با این رویکرد از تمام شرکت‌های دانش‌بنیان که در صنعت خودرو و صنایع مرتبط با آن فعالیت می کنند، دعوت کرده است تا همکاری‌های خود را با کمیته تخصصی یادشده، آغاز کنند.

Source link

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *