اخبار روز

خداحافظی با پراید تا آخر تیر / معوقات سایپا تا آخر شهریور صفر می‌شود

خداحافظی با پراید تا آخر تیر / معوقات سایپا تا آخر شهریور صفر می‌شود

به گزارش تجارت‌نیوز، مجید باقری، قائم‌مقام مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در امور فروش و خدمات پس از فروش در نشست خبری با اصحاب رسانه و خبرنگاران گفت: صد هزارمین محصول گروه خودروسازی سایپا در سال ۹۹ دیروز دوشنبه دوم تیرماه تولید شد.

وی افزود: به پشتوانه تداوم تولید در گروه خودروسازی سایپا، تحویل خودرو به مشتریان در بهار سال ۹۹ در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته بیش از ۵۵ درصد افزایش داشته است.

باقری اظهار کرد: گروه خودروسازی سایپا در حالی موفق به تولید یک صد هزار خودرو در سه ماه گذشته شده است که علاوه بر محدودیت های ناشی از تحریم‌های ظالمانه و شدید بین‌المللی، شیوع ویروس کرونا نیز اجرای پروتکل‌های بهداشتی و برخی محدودیت‌های کاری را الزام‌آور کرده بود.

وی با بیان اینکه سایپا تغییر و تحول در سبد محصولات خود را در قالب یک جراحی بزرگ در سال سخت تحریم و کرونا در دستور کار قرار داده است، افزود: آخرین مدل سواری از خانواده پراید تا پایان تیرماه از خطوط تولید سایپا خارج خواهد شد و مراسم خداحافظی با پراید را در ماه جاری برگزار خواهیم کرد.

قائم مقام مدیرعامل سایپا گفت: محصولات تیبا، ساینا و کوییک بیشترین سهم از تولیدات سایپا در سال جاری را به خود اختصاص خواهند داد و در کنار این‌ها، شاهین به عنوان یک محصول جدید از نیمه دوم سال تحویل مشتریان و وارد بازار می‌شود.

از شهریورماه، ۱۸ محصول سایپا تعهد معوق نخواهند داشت

باقری گفت: با روند کنونی تولید و تحویل خودروهای مشتریان، تعداد تعهدات معوق ۱۸ محصول سایپا تا پایان شهریورماه به صفر خواهد رسید.

همچنین بخوانید:   ۱۰۲ مورد بازرسی از نمایندگی‌های فروش خودرو در کردستان

وی افزود: امروز تمام چالش‌ها را پشت سر گذاشته‌ایم و بزودی در نظام برنامه‌ریزی فروش محصولات سایپا، تحویل خودرو در موعد زمانی مقرر صورت خواهد گرفت.

به گفته وی سایپا در سال جاری وارد یک جراحی بزرگ شده و با توقف کامل تولید پراید، محصولات متنوعی را برای تولید و عرضه به بازار در دستور کار داریم.

قائم‌مقام مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در ادامه تصریح کرد: تلاش مدیریت ارشد سایپا در زمینه تولید چند محصول جدید بیانگر وجود رونق تولید و تلاش برای جهش تولید در سایپا است.

باقری ادامه داد: از ابتدای امسال ۳۰ هزار خودرو پراید با قیمت ۳۸ میلیون تومان تولید و عرضه کردیم و تا پایان تیرماه و موعد توقف تولید این محصول، ۲۰ هزار دستگاه دیگر را نیز با همین قیمت تحویل خواهیم داد.

وی تصریح کرد: خودرو پراید جایگزین نخواهد داشت و برنامه سایپا توسعه محصولات جدید است.

باقری گفت: با وجود مشکلاتی نظیر تعهدات برجا مانده از طرح اتوخدمت و همچنین بدعهدی شرکای خارجی، خوشبختانه بسیاری از این تعهدات را پشت سر گذاشته‌ایم و توانستیم بسیاری از این تعهدات را ساماندهی کنیم.

شاهین در نیمه دوم امسال تحویل مشتریان می‌شود

قائم‌مقام مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در امور فروش و خدمات پس از فروش در بخش دیگری از اظهارات خود با اشاره به برنامه تولید و عرضه خودرو شاهین در سال جاری گفت: شاهین قطعا در نیمه دوم سال به بازار عرضه خواهد شد.

به گفته وی در طرح پیش‌فروش اخیر هم این خودرو با استقبال بسیار جالب‌توجهی از سوی مشتریان مواجه شد که بیانگر اعتماد مردمی به محصولات داخلی است.

همچنین بخوانید:   عضو شورای رقابت : افزایش نظارت بر بازار آزاد، فروش سختگیرانه و افزایش تولید سه راهکار اصلاح بازار خودرو

باقری ادامه داد: شاهین استانداردهای ایمنی روز اروپا را دارد و در زمینه کیفیت، یکی از منحصربه‌فردترین خودروهای داخلی است.

وی بیان کرد: برخلاف صحبت برخی ها، خودروی شاهین تولید داخل است و با همت مهندسان ایرانی ساخته شده است.

قائم مقام مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در فروش و خدمات پس از فروش درباره روند قرعه کشی طرح فروش فوق العاده، تصریح کرد: با وجود انتقادات مطرح شده، فروش خودرو به صورت قرعه کشی، کارشناسی و در قالب سیاست کمیته خودرو بوده است، قبول داریم این طرح با اشکالاتی روبرو بوده است اما درصدد هستیم تا مشکلات را رفع کنیم و از این پس خودروها را با مکانیزم های جدید به مصرف کنندگان واقعی عرضه کنیم.

تولید خودرو را بدون کاهش استمرار می‌دهیم

باقری در ادامه منابع انسانی را ارزشمندترین دارایی سایپا دانست و گفت: در هفته های نخست سال پس از تعطیلات نوروزی با وجود شیوع کرونا تولید خودرو را با یک هفته تاخیر و با هدف بالانس مهندسی آغاز کردیم و تمهید جدی برای تولید دو هزار دستگاه اندیشیده شد، در همین حال بر اساس برآوردهای انجام شده نیاز واقعی بازار خودرو در سال ۹۹ بیشتر از یک میلیون دستگاه نخواهد بود و این میزان تولید نشان می دهد خودروسازان داخلی توان پوشش این نیاز را دارند.

وی با بیان اینکه امیدواریم تولید خودرو را بدون کاهش استمرار دهیم، افزود: بخش قابل توجهی از مشکلات صنعت خودرو حل شده و با تکیه بر متخصصان و مرکز تحقیقات سایپا می توان نیاز جامعه را برطرف کرد.

باقری با اشاره به اینکه ۴۰۰ نخبه در مرکز تحقیقات تلاش بی وقفه برای صنعت خودرو می‌کنند، گفت: ما از مردم هستیم و هر زمان تاخیر در تحویل، افت کیفیت و افزایش قیمت در بازار رخ دهد ما ناراحت می‌شویم و برای حل آن تمام سعی خود را می‌کنیم.

همچنین بخوانید:   اطلاعیه مشترک ایران‌خودرو و سایپا درباره قرعه‌کشی فروش ویژه ۲۵ هزار دستگاه خودرو

فروش حواله با هر شکل و قالب ممنوع است

وی ادامه داد: نمایندگی ها در برابر درخواست های مردمی نسبت به ثبت نام پرهیز کردند و ما با رصد و بازرسی گرفته به عدم تخلف نمایندگی‌ها اطمینان داریم.

باقری گفت: فروش حواله با هر شکل و قالب ممنوع است؛ هر فردی که چنین اقدامی را انجام دهد با مخاطرات جدی روبرو خواهد شد؛ دفتر حقوقی سایپا نسبت به این موضوع اطلاعیه رسمی هم صادر کرد.

براساس گزارش سایپانیوز، وی افزود: وجه خودروهای پیش فروش شده کامل پرداخت نشده است لذا خرید و فروش با چالش جدی مواجه می‌شود، در این میان‌ پلیس راهنمایی و رانندگی هم عنوان کرده است خودروها بعد از تحویل به مشتری رصد می‌شود تا این اطمینان حاصل شود که خودرو به مشتری واقعی رسیده است.

باقری تاکید کرد: هدف از رهن بودن خودروهای طرح پیش فروش خودرو در مدت یکسال و جلوگیری از فروش قولنامه‌ای آن با هدف حذف دلال بازی در بازار خودرو است.

Source link

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *