اخبار روز

رشد مثبت تولید خودرو در کشور پس از دو سال در سه ماهه اول امسال

رشد مثبت تولید خودرو در کشور پس از دو سال در سه ماهه اول امسال

به گزارش «اخبار خودرو»، حسین مدرس خیابانی با بیان این مطلب، افزود: راه نجات کشور رونق تولید است و در حوزه تولید مهمتر از تعمیق و توسعه ساخت داخل و داخلی سازی برای قطع وابستگی بخش تولید و کاهش ارزبری وجود ندارد.

وی ادامه داد: وزارت صنعت، معدن و تجارت برای داخلی سازی ۳.۲ میلیارد دلار از قطعات و تجهیزات وارداتی مورد نیاز حوزه صنعت امسال برنامه گسترده ای برای قطع وابستگی، خودکفایی و کاهش ارزبری دارد.

سرپرست وزارت صمت تصریح کرد: این داخلی سازی در همه حوزه ها از جمله خودرو،نفت و گاز، پتروشیمی، صنایع دریایی، صنایع نساجی و دیگر صنایع وابسته است.

مدرس خیابانی در ادامه گفت: البته این داخلی سازی مستلزم ارتباط و همکاری تنگاتنگ با مراکز علمی، دانشگاهی، مراکز پژوهشی و شرکتهای دانش بنیان ونهادها و دستگاه های پیشرو مانند وزارت دفاع ومعاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است.

وی اضافه کرد: نهضت ساخت داخل از سال گذشته توسط وزارت صمت کلید خورد و مجلس شورای اسلامی نیز در دوره جدید حتما به این حرکت کمک خواهد کرد.

سرپرست وزارت صمت ادامه داد: امسال عزم مجموعه حاکمیتی کشور برای قطع وابستگی و خودکفایی محکم تر است و انشالله بتوانیم با برگزاری همین میزهای تخصصی ساخت داخل از طریق استانها و شرکتهای بزرگ تولیدی در تمام نقاط کشور ساخت داخل را بصورت یک فرهنگ غالب ترویج بدهیم.

مدرس خیابانی گفت: تولیدی که روی پای خود باشد و به مواد و قطعات وارداتی اتکا نداشته باشد، قابل افتخار و مایه مباهات است.

وی اضافه کرد: اخیراً در ابلاغی از سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی خاص نیز در ورودی تمامی شهرک های صنعتی یک نمایشگاه دائمی از دستاوردهای ساخت داخل و همچنین نیازمندی های خود را برپا کنند تا مسیر همرسانی نیازمندیها و توانمندیها هموارتر شود.

همچنین بخوانید:   بوگاتی چنتودیچی

سرپرست وزارت صمت افزود: هر چند خودروسازان خارجی پس از تشدید تحریم ها و خروج آمریکا از برجام کشورمان را ترک کرده اند، اما در سه ماهه اول امسال پس از دو سال رشد منفی تولید خودرو با بیش از ۲۰۰ هزار دستگاه تولید سواری در کشور به رشد مثبت تبدیل شده و حدود ۹ درصد رشد داشته است.

مدرس خیابانی در پایان تصریح کرد: باید با دستیابی به فناوریهای نوین بسمت داخلی سازی حرکت کنیم.

Source link

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *