بررسی موتور

سپاه، ارتش و بنیاد برکت به کمک شرکت‌های دانش بنیان در حوزه تولید موتورسیکلت بیایند

سپاه، ارتش و بنیاد برکت به کمک شرکت‌های دانش بنیان در حوزه تولید موتورسیکلت بیایند

نژادیان: مهم‌ترین دلیل عدم پیشرفت صنعت موتورسیکلت ایران طی پنجاه سال گذشته، حاکم بودن تفکر بازرگانی به‌جای تفکر تولیدی در شرکت‌های مونتاژکننده موتورسیکلت بوده است و به همین دلیل علاوه بر این‌که این صنعت خودکفا نشد بلکه به تولیدکنندگان قطعات موتورسیکلت ایرانی نیز آسیب‌های شدیدی وارد شد.

به گزارش موتورسیکلت
نیوز، محمدعلی نژادیان مدیرمسئول نشریه صنعت موتورسیکلت گفت: چند سالی است که
دانشگاه‌ها به طراحی و تولید موتورسیکلت علاقه‌مند شدند و نمونه‌های خوبی توسط
دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین، دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه امیرکبیر و دیگر
دانشگاه‌ها تولید شده است. اما، به چند دلیل مهم نتوانستند در تجاری سازی این
موتورسیکلت‌های برقی موفق باشند:

  1. عدم آشنا بودن به بازار و صنعت موتورسیکلت ایران
  2. عدم استقبال مردم از موتورسیکلت‌های برقی به دلیل کیفیت پایین این محصولات که عمدتا از چین وارد می‌شود
  3. نبود زیرساخت‌های شهری برای شارژ
  4. عدم حمایت و سرمایه‌گذاری بر روی موتورسیکلت‌هایی که توسط دانشگاه‌ها ساخته شده است

وی عنوان کرد: اینجانب اعلام می‌کنم با توجه به این‌که حدود ۲۱ سال در صنعت موتورسیکلت ایران مدیر و مشاور فروش بوده‌ام، حاضر هستم به همه دانشگاه‌ها درباره این صنعت مشاوره داده و هر کاری که از دستم بر بیاید برای شرکت‌های دانش بنیان انجام دهم.

نژادیان پیشنهاد داد: با توجه به فناوری‌های پیشرفته سپاه و ارتش و همچنین اعلام آمادگی نیروهای مسلح برای همکاری با خودروسازها مناسب است که توان و فناوری‌های موجود در صنایع دفاعی در صنعت موتورسیکلت نیز سرریز شود. البته با توجه به این که رهبر انقلاب نیز سال گذشته این موضوع را مطرح کردند، درنتیجه عزم جدی و واقعی برای همکاری صنایع نظامی و غیرنظامی وجود دارد و در همین‌جا عرض می‌کنم که آماده گفتگو و مشاوره در این زمینه با سپاه و ارتش هستم.

مدیرمسئول نشریه صنعت موتورسیکلت اظهار کرد: یکی از سازمان‌های دیگر که در حوزه کارآفرینی سرمایه‌گذاری می‌کند «بنیاد برکت» متعلق به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) است که از مسئول این بنیاد نیز تقاضا دارم بر روی پروژه‌های مربوط به تولید موتورسیکلت توسط شرکت‌های دانش بنیان و دانشگاه‌ها مشارکت کند. البته «سازمان اوقاف و امور خیریه» نیز مدتی است، اعلام آمادگی کرده است که به شرکت‌های دانش بنیان که موتورسیکلت برقی تولید کنند، کمک خواهد کرد. این تصمیم نیز بسیار مبارک است و اگر تداوم داشته باشد قطعا شاهد رونق شرکت‌های دانش‌بنیان خواهیم بود.

همچنین بخوانید:   چگونه صنعت موتورسیکلت ژاپن پیشرفت کرد؟/ چرا یاماها و هوندا در حالی که رقیب هستند در بازار داخلی با یکدیگر همکاری می کنند؟
  • خبرنگار : محمدعلی نژادیان
  • منبع خبر : موتورسیکلت نیوز

Source link

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *