اخبار روز

شیوع ویروس کرونا و تاثیرات آن بر قیمت در بازار خودرو

تاثیر کرونا بر قیمت خودرو

پس از چند ماه از شیوع ویروس کرونا و لزوم قرنطینه بودن شهروندان مراجعه به بازار خودرو جهت خرید و فروش خودرو با کاهش چشم گیری مواجه شده است.با توجه به تاثیر کرونا بر شرایط اقتصادی جهان، تحلیل تاثیرات کرونا بر قیمت قیمت خودرو در ایران از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در این مقاله به بررسی تاثیرات کرونا بر خربد و فروش خودرو در بازارهای داخلی و خارجی می پردازیم.

 تاثیرات کرونا بر قیمت خودرو در سال 98

پس از شیوع کرونا بازار خودرو هم مانند سایر بازارها رکود سنگینی را در خرید و فروش خودرو تجربه کرد. این موضوع در حالی رخ می‌دهد که اوج فروش بازار خودرو در ماه‌های پایانی ‌سال و قبل از شروع مسافرت‌های نوروزی به شمار می‌آید.

آن‌طور که فعالان بازار می‌گویند تا اوخر بهمن  این فروشندگان بودند که جهت فروش خودرو دست بالا را در تعیین قیمت‌ها داشتند و حاضر نبودند خودروهای خود را به قیمتی کمتر از قیمت‌های اعلامی خود به ‌فروش برسانند، حال آنکه هم ‌اکنون در بازار بی‌مشتری، این خریداران هستند که با چانه‌زنی قدرت بازار را به‌ دست گرفتند.

سعید موتمنی، رئیس اتحادیه صنف نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو در این زمینه گفته است، شیوع بیماری کرونا پیش از نوروز بازار شب عید خرید خودرو را از نمایشگاه‌داران گرفت. این در شرایطی است که بخش زیادی از آنها خودروهای خود را نگه داشته بودند تا در روزهای پایانی ‌سال به بازار عرضه کنند تا سود بیشتری نصیب‌شان شود اما خالی‌شدن بازار از خریدار باعث شده تا آنها برای خودروهای خود مشتری پیدا نکنند.

بررسی میدانی پیش از عید بازار خودرو حاکی از کاهش ۷ تا ۱۲ میلیون تومانی قیمت خرید خودرو‌های داخلی و افت ۲۰ تا ۴۰ میلیون تومانی نرخ خودرو‌های مونتاژی است.

بر این اساس روز چهارشنبه ۲۱ اسفندماه در گروه سایپا، هر دستگاه پراید ۱۱۱ به ۶۳.۵ میلیون تومان، پراید ۱۳۱ سفید به ۵۹ میلیون تومان، پراید ۱۳۱ با تنوع رنگ ۶۱ میلیون تومان، پراید ۱۳۲ سفید ۶۳ میلیون تومان، پراید ۱۳۲ با تنوع رنگ ۶۴ میلیون تومان، پراید ۱۵۱ به ۶۴ میلیون تومان، تیبا رینگ فولادی ۶۸ میلیون تومان، تیبا رینگ آلومینیومی ۷۳ میلیون تومان، تیبا ۲ سفید ۷۵.۵ میلیون تومان، تیبا ۲ با تنوع رنگ ۷۶.۵ میلیون تومان، ساینا ساده ۷۵ میلیون تومان، ساینا فول ۷۵ میلیون تومان، ساینا اتوماتیک ۹۳ میلیون تومان، کوئیک دنده‌ای ۸۷ میلیون تومان و کوئیک دنده‌ایR به مبلغ ۹۱ میلیون تومان قیمت‌گذاری شدند.

تاثیر کرونا بر قیمت خودرو

تاثیر کرونا بر قیمت خودرو

همچنین در همین تاریخ در گروه ایران خودرو، هر دستگاه سمند ال ایکس ۱۰۲.۲ میلیون تومان، سمند‌ای اف ۷ به ۱۱۴ میلیون تومان، سمند‌ای اف ۷ دوگانه‌سوز ۱۲۷ میلیون تومان، سورن ۱۲۷ میلیون تومان، دنا تیپ ۱ به ۱۴۶ میلیون تومان، دنا تیپ ۲ به ۱۶۱ میلیون تومان، دنا پلاس تیپ ۱ به ۱۶۸ میلیون تومان، دنا پلاس توربو ۱۸۶ میلیون تومان، پژو ۴۰۵ جی ال ایکس ۹۵ میلیون تومان، پژو ۴۰۵ جی ال ایکس دوگانه‌سوز ۱۱۶ میلیون تومان، پژو ۴۰۵ اس ال ایکس ۱۱۰ میلیون تومان، پژو پارس دوگانه‌سوز ۱۳۸ میلیون تومان، پژو پارس ال ایکس ۱۳۴ میلیون تومان، پژو پارس اتوماتیک ۱۵۸ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۲ ساده ۹۹ میلیون تومان و نوع فول آن ۱۰۲ میلیون تومان قیمت خوردند.

کارشناسان معتقدند روند نزولی قیمت خرید و فروش خودرو از زمان برداشته شدن مجدد نرخ‌ها از سایت‌های خودرویی مثل دیوار، باما و … آغاز شده، اما مراجعه نکردن مشتریان به بازار و نمایشگاه‌ها به دلیل شیوع ویروس کرونا عاملی است که کاهش شدید تقاضا و در نتیجه افت قیمت‌ها را رقم زده است.

سایت خرید و فروش و درج  آگهی رایگان خودرو

رحیم زارع درباره تاثیرات کرونا بر قیمت خودرو اظهار کرد: اگرچه در هفته‌های گذشته در اثر کاهش عرضه خودرو به بازار قیمت چارچرخ‌ها روزانه افزایش می‌‎یافت تا جایی که بهای پراید از مرز 60 میلیون تومان نیز عبور کرد اما با شیوع ویروس کرونا بازار خودرو کساد و میزان خرید و فروش ها اُفت چشم‌گیری پیدا کرد.

وی افزود: رکود خرید و فروش‌ها سبب شده از ابتدای اسفند ماه تاکنون کاهش قیمت خودروهای تولید داخل را در بازار شاهد باشیم و این روند با توجه به کاهش حجم تقاضا ادامه دار خواهد بود.

همچنین بخوانید:   پیست کارتینگ در کشتی کروز!

سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس تصریح کرد:‌ هر ساله در روزهای پایانی سال تقاضا در بازار خودرو افزایش می‌یابد و به واسطه این امر قیمت ها صعودی می شود اما در حال حاضر مشاهدات حاکی از این است که به دلیل نگرانی از شیوع کرونا مراجعه مشتریان به بازار و نمایشگاه های خودرو به حداقل رسیده است.

تعطیلی برخی از شرکتهای خودرو سازی داخلی بر اثر کرونا در سال 98

 

پیش از عید گروه خودروسازی سایپا از توقف تولید خودرو در عین حال، ادامه فعالیت تکمیل کاری خودروها تا پایان‌ سال 98 خبر داد. سایپا در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که به منظور پیشگیری از شیوع کرونا شرکت‌های زیرمجموعه خود را از پنجشنبه ٢٢ اسفند تا روز پایانی سال یعنی ٢٨ اسفند تعطیل کرده است و در این مدت بیشتر خودروهای ناقص تکمیل می‌شود.

به نوشته فارس: طبق بخشنامه معاون توسعه منابع انسانی ایران خودرو، تولید این شرکت خودروسازی به منظور مقابله با شیوع ویروس کرونا متوقف شده است.

پایش میدانی بازار خودرو و نمایشگاه‌های خودرو تهران حکایت از به صفر رسیدن معاملات خرید و فروش خودرو پیش از عید داشت؛ موضوعی که به اعتقاد کارشناسان بیش از هر چیز ناشی از تاثیرات کرونا بر قیمت خودرو است.

در این زمینه، سعید موتمنی ‌رئیس اتحادیه نمایشگاه داران پایتخت توضیح داد: «به جرات می‌توان گفت این روزها کسب و کارهای همکاران این حوزه نسبت به پیش از شایع شدن ویروس کرونا تا ۸۰ درصد کاهش داشته است.»

تاثیر کرونا بر قیمت خودرو

تاثیر کرونا بر قیمت خودرو

رکود ناشی از کرونا در بازار خودرو جهان

افت 42 درصدی فروش خودرو در چین

تاثیرات کرونا بر قیمت خودرو در چین هم گزارش شده است.در شرایط عادی، قاعدتا چین می‌بایست در سه‌ماهه ابتدایی سال، حدود شش میلیون خودرو می‌فروخت. فروش خودرو در فصل اول 2020 اما در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، 42 درصد کاهش یافته و این رقم در حال حاضر 3٫7 میلیون خودرو گزارش شده است.

بخش عمده‌ای از افت، به کاهش 79 درصدی فروش در ماه فوریه مربوط می‌شود. علی‌رغم بازگشایی کارخانه‌ها پس از تعطیلی 76 روزه ووهان، چشم‌انداز خوش‌بینانه‌ای نسبت به آینده این بازار وجود ندارد.

دولت در تلاش است تا با مشوق‌های مالی این صنعت را سر پا نگه دارد. بزرگ‌ترین بازار خودروی جهان در اختیار چین است. ووهان که مرکز مهم کارخانه‌های بزرگ خودروسازی از جمله جنرال‌موتورز، هوندا، نیسان و… است، «شهر موتور» نامیده می‌شود.

همچنین بخوانید:

بررسی تخصصی خودرو ام وی ام x55

بر اساس پیش‌بینی‌های انجمن تولیدکنندگان خودرو در این کشور، احتمالا در نیمه ابتدایی سال جاری، فروش خودرو 10 درصد و تا پایان پنج درصد کاهش یابد.این در حالی است که صنعت خودرو نقش بسیار مهمی در اقتصاد چین دارد. بیش از 40 میلیون نفر در کشور به‌شکلی مستقیم یا غیرمستقیم به مشاغل مربوط به این صنعت متکی هستند.

خودرو سالانه بیش از یک تریلیون دلار برای چین درآمد تولید می‌کند که این رقم تقریبا 10 درصد از بخش تولید چین را شامل می‌شود.در عین حال، سلامت این صنعت در چین برای دیگر نقاط جهان هم از اهمیت برخوردار است. به‌عنوان مثال، حدود 40 درصد از فروش کمپانی‌های بزرگی چون جنرال‌موتورز و فولکس‌واگن در داخل چین انجام می‌شود.

علی‌رغم شروع فعالیت‌ کارخانه‌ها به‌نظر می‌رسد، ترغیب مصرف‌کنندگان برای خرید خودرو کاری چالش‌برانگیز است. چرا که تقاضا برای خودرو حتی پیش از شیوع ویروس هم کاهش یافته بود. در سال 2019، مجموع فروش خودرو در چین با افت هشت درصدی مواجه شد.

به‌گفته تحلیلگران، درحالی‌که اختلال زنجیره تامین تحت تاثیر شیوع کرونا چالش بزرگی برای خودروسازان است، اما کاهش چشمگیر تقاضا ی خرید و فروش خودرو تهدید بزرگ‌‌تری برای این صنعت محسوب می‌شود.

تاثیر کرونا بر قیمت خودرو

تاثیر کرونا بر قیمت خودرو

فروش جنرال‌موتورز 7 درصد و فروش فورد 13 درصد کاهش یافت

خودروسازان ایالات متحده آمریکا که تا به‌امروز با استفاده از قطعات موجود در انبارهای خود، تولید را پیش‌ برده‌ بودند، حالا اما با کاهش موجودی انبارها و نیروی کار به‌دلیل تعطیلی‌ کارخانه‌ها مواجه‎اند.

انتظار می‌رود، زیان نهایی ناشی از تاثیرات کرونا بر قیمت خودرو در در صنعت خودرو این کشور قابل توجهی بر اقتصاد آمریکا و فروش خودرو داشته باشد.بر اساس برآوردها، هزینه هر یک هفته‌ تعطیلی تولید و فروش، از دست دادن 90 هزار شغل و بیش از هفت میلیارد دلار درآمد است.

همچنین بخوانید:   بررسی تخصصی خودرو mvm315

علی‌رغم آنکه آمار خوبی از تولید و فروش خودرو در ماه‌های ژانویه و فوریه منتشر شده، اما با شروع تعطیلی‌ها از ماه مارس در آمریکا، تولید خودروسازان در این کشور با افت مواجه شد.

فروش چهار برند بزرگ‌ترین خودروساز آمریکایی، یعنی جنرال‌موتورز در سه‌ماهه ابتدایی سال 2020 در مجموع هفت درصد افت کردند. این چهار برند عبارتند از: شورلت، بیوک، GMC و کادیلاک.همچنین فروش کمپانی فورد، طی همین مدت 13 درصد افت را تجربه کرده است.

صنعت خودرو در اروپا خواستار بازگشایی هرچه‌سریع‌تر کارخانه‌هاست.

اگرچه توقف فعالیت‌های اقتصادی در بریتانیا تا اواسط ماه می تمدید شده است، اما دیگر کشورهای اروپایی که در مرحله بعدی بحران قرار دارند، در حال کاهش محدودیت‌ها هستند.

انجمن اروپایی تولیدکنندگان خودرو (ACEA)، در بیانیه‌ای خواستار شروع‌به‌کارِ هر دو بخش تولیدکنندگان و تامین‌کنندگان پس از عبور از بحران شده است.بر اساس گزارش‌های منتشرشده از سوی این انجمن، آمار ثبت خودرو در ماه مارس با 51٫8 درصد کاهش، به 853 هزار و 77 دستگاه در اروپا رسیده است.ایتالیا با ثبت 85٫4 درصد کاهش، بیشترین افت تولید را به خود اختصاص داده و پس از آن فرانسه با 72٫2 درصد و اسپانیا با 69 درصد کاهش، به‌ترتیب در رتبه دوم و سوم قرار دارند.

ثبت خودرو در انگلیس 44٫4 درصد سقوط کرد

نگرانی‌ها از کاهش ثبت خودرو در انگلیس، در نهایت در ماه مارس به حقیقت پیوست. در ماه گذشته میلادی ثبت خودرو در این کشور با افت 44٫4 درصدی به 254 هزار و 684 دستگاه رسید. این کمترین رقم از دهه 1990 محسوب می‌شود.انجمن تولیدکنندگان موتور و معامله‌گران (SMMT) پیش‌بینی کرده است که بازار خودرو در انگلیس تا پایان سال، 23 درصد افت خواهد کرد.نیسان تعطیلی کارخانه‌ها را تمدید کردفعالیت کارخانه‌های نیسان از 17 مارس آغاز شده و لغو فعالیت‌ها تا پایان ماه آوریل ادامه خواهد یافت.تمام کارمندان و کارگران این کارخانه به مرخصی فرستاده شده‌اند.این خودروساز ژاپنی که در ماه‌های پیش از شیوع ویروس کرونا با کاهش تقاضا مواجه شده بود، در سه‌ماهه اول سال 2020، افت 30 درصدی فروش را گزارش کرده است. تنها دو مدل نیسان مورانو و نیسان کیکس به‌ترتیب شاهد رشد فروش 34 و 11 درصدی بوده‌اند.

 

بیش از 1٫1 میلیون شغل در صنعت خودروسازی اروپا تحت تاثیر قرار گرفته‌ است

بر اساس داده‌های انجمن اروپایی تولیدکنندگان خودرو، حداقل یک میلیون و 110 هزار و 107 شغل در صنعت خودروسازی اروپا، از جمله انگلستان، تحت تاثیر تعطیلی کارخانه‌ها به‌دلیل شیوع کرونا قرار گرفته‌ است.اما تصور می‌شود، تاثیر این ویروس بر کل زنجیره تامین خودرو بسیار گسترده‌تر باشد.با در نظرگرفتن تعطیلی 16 روز کاری، حدود یک میلیون و 231 هزار و 38 خودرویی که باید طی این مدت تولید می‌شد، تولید نشده است.صنعت خودرو در اروپا، 13٫8 میلیون شغل در بخش تولید، مونتاژ و کارخانه‌ها به‌شکل مستقیم و غیرمستقیم ایجاد می‎کند.فروش BMW و پورشه در سه‌ماهه اول سال 2020، به‌ترتیب 15 درصد و 20 درصد افت کرده است.

لغو شدن رویدادهای خودرویی

لغو شدن رویدادهای خودرویی از جمله نمایشگاه خودرو ژنو، از دیگر پیامدهای شیوع ویروس و تاثیر آن بر صنعت خودرو است. رقابت‌های گرند پریکس استرالیا کنسل شده و این مسابقات در بحرین، چین و ویتنام به‌تعویق افتاده است.همچنین، مسابقات فرمول یک که قرار بود در ماه می برگزار شود، به ماه جولای موکول شد.برگزاری مسابقات گودوود Goodwood و Speed نیز به تعویق افتاده است.

 عدم تامین قطعه از چین در اثر فراگیری ویروس کرونا

خودروسازان مطرح ایران در حالی همچنان به تولید محصولات ناقص (دارای کسری قطعه) مشغول هستند که اخیراً تردیدهایی مبنی بر کمبود قطعات خودرو برای پوشش تیراژ فعلی، ایجاد شده است.

مازیار بیگلو دبیر انجمن قطعه ‌سازان ایران در مصاحبه اخیر خود اعلام کرد: «پس از انتشار ویروس کرونا در کشور چین، ارتباط برقرار کردن با چین برای خرید و فروش کالا به مشکل بر خورده است و تا قبل از این، برخی قطعات خودروهای داخلی را که از چین وارد می کردیم، اکنون با مشکل تامین مواجه شده اند.»

همچنین بخوانید:   رنو ساندرو

مازیار بیگلو در ادامه صحبت های خود گفت: «اکنون نه ‌تنها راه هوایی، بلکه راه های زمینی برای خرید کالا از چین امکان ‌پذیر نیست و اگر شرایط به همین گونه پیش برود، در تامین قطعات خودروها با مشکلات جدی روبرو خواهیم شد. پس از تحریم ها نیز دیگر نمی ‌توانستیم از کشورهای دیگر قطعات را تامین کنیم و تنها می ‌توانستیم برای تکمیل کردن خودروهای ناقص خود به سراغ چینی ها برویم، اما اکنون برای تکمیل کردن خودروهای ناقص داخلی از موجودی انبارها استفاده می ‌کنیم و این موجودی تنها تا عید جوابگوی خودروسازان خواهد بود و قطعا بعد از عید با مشکلاتی مواجه خواهیم شد.»

چین در طول یک دهه گذشته همواره یک بازار کلیدی چه برای خودروسازان خارجی از فولکس‌واگن تا جنرال‌موتورز و چه شرکت‌های داخلی مثل جیلی و سائیک‌موتور بوده است. کارشناسان می‌گویند ویروس کرونا سبب وارد آمدن هزینه‌های شدید به زنجیره تامین قطعات خودرو و تقاضا شده است.

مشکلی که وجود دارد این است که هیچگونه راهکاری برای تامین قطعات بعد از شب عید نداریم. اکنون هیچ موادی از چین وارد کشور نمی شود. نکته قابل توجه دیگر بعد شروع تحریم ها، آغاز بکار دوباره شرکت های قطعه سازی داخلی و تکیه بر توان داخلی بوده است. برخی شرکت‌ های قطعه ساز با تعدیل نیروی کار روبرو بودند که امروز بخشی از آنها به کار برگشته ‌اند و مشغول به کار شده اند.

وضعیت قیمت خودرودر پساکرونا

وضعیت قیمت خودرو در دوران کرونا با رکود همراه است و معاملات رونقی ندارد و احتمالا زودتر از دو ماه آینده رونقی در بازار خرید و فروش خودرو وجود نداشته باشد. اگر بیماری کرونا مهار شود و شرایط عادی به کشور برگردد، معاملات شاید از فصل تابستان در بازار افزایش پیدا کند، این در حالی است که تاثیرات منفی کرونا بر اقتصاد نباید فراموش شود و باید در سال جهش تولید با تمرکز بر حوزه تولیدات داخلی شاهد افزایش و تقویت تولید ملی در کشور باشیم.

شاید دولت مانند سال‌های گذشته، بسته حمایتی از صنعت خودرو را که شامل وام کم‌بهره خرید خودرو باشد ارائه کند، ولی شیب تورم و بهای تمام شده رو به افزایش، شرایط را پیچیده می‌کند.

باید منتظر ماند و دید که وضعیت قیمت دلار و سکه و خودرو در پساکرونا افزایشی خواهد بود یا شاهد ثبات در بازار و تکیه بر توان تولید داخلی هستیم.

تاثیر کرونا بر قیمت خودرو

تاثیر کرونا بر قیمت خودرو

با وجود این، بسیاری از مشتریان بازار خودرو که با شیوع کرونا از بازار کناره گرفته‌اند، نمی‌دانند که آیا روند ریزش قیمت‌ها پس از‌ سال نو ادامه خواهد داشت یا خیر؟

پیش‌بینی‌ از بازار خودرو در ‌سال ٩٩

در همین زمینه، کارشناسان بازار خودرو از پیش‌بینی‌شان از بازار خودرو در ‌سال ٩٩ به رسانه‌ها گفته‌اند که تداوم کاهش تولید خودرو چشم‌انداز مثبتی برای کاهش قیمت خودرو ندارد.

چندی پیش هم دبیر انجمن خودروسازان با اشاره به وضع تولید خودرو گفت که به دلیل تشدید تحریم‌های بین‌المللی، توقف خطوط خودروهای چینی و کاهش واردات قطعات چینی تیراژ تولید خودروها کاهش یافت. در گذشته میزان تولید خودروی خودروسازان به دو‌هزار دستگاه می‌رسید و این درحالی است که در ماه‌های پایانی‌ سال میزان تولید خودروها به هزار و ۶۰۰ دستگاه رسیده است.

این مساله در کنار تورم عمومی کشور می تواند زمینه ساز افزایش قیمت ها در بلند مدت شود، همچنین به نظر می رسد که ریسک ادامه روند افزایشی نرخ ارز نیز همچنان وجود دارد که این عامل نیز طبیعتا مانند سایر عوامل می تواند به افزایش قیمت ها در بازار منجر شود.

بنابراین چشم انداز کلی بازار در سال 99 همچنان افزایشی به نظر می رسد هرچند به شکل کامل مشخص نیست که تاثیر کاهشی شیوع کرونا بر بازار خودرو و سایر بازارها تا چه زمانی ادامه خواهد داشت، اما در مجموع می توان حدس زد که در صورت ادامه یافتن شرایط اقتصادی فعلی، در میان مدت، آتش زیر خاکستر بازار خودرو بار دیگر شعله ور شده و دردسری تازه را برای مصرف کنندگان ایجاد خواهد کرد.

تاثیر کرونا بر قیمت خودرو

تاثیر کرونا بر قیمت خودرو

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان- ana.ir-خبرگزاری تسنیم-عصر خودرو-1car-گسترش

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *