بررسی موتور

مدت زمان فروش موتورسیکلت هاى یورو ۴ را تمدید کنید

مدت زمان فروش موتورسیکلت هاى یورو ۴ را تمدید کنید

به گزارش موتورسیکلت نیوز، بسیارى از موتورسیکلت هاى یورو ۴ در نمایندگى هاى سطح اروپا به دلیل تعطیلى ها و آثار کرونا فروش نرفته است. از این رو، تنها درخواست اضافی این بخش برای کمیسیون تمدید مدت فروش وسایل نقلیه یورو ۴ است.

آنتونیو پرلو، دبیر کل ACEM ، با اظهار نظر در مورد وضعیت فعلی این بخش گفت:

با شروع مجدد فعالیت، تأثیر نهایی ویروس COVID-19 مشخص تر مى شود. با این حال، در حال حاضر مشخص است که سال ۲۰۲۰ برای این بخش سال بسیار دشوار خواهد بود و اختلال فوق العاده ای در فعالیت تولیدکنندگان، نمایندگی ها و تأمین کنندگان به وجود خواهد آمد. ACEM و اعضای آن در حال همکاری با ادارات اتحادیه اروپا و ملی برای یافتن راه حلی برای مشکل صدها هزار وسیله نقلیه یورو ۴ اضافی هستند. این امر مستلزم بازنگری در قوانین مربوطه است تا اطمینان حاصل شود که نمایندگی های موتورسیکلت در سراسر اروپا می توانند از اثر بحران COVID-19 در اسرع وقت بهبود یابند.

از سال ۲۰۲۰ انتشارات آماری ACEM شامل موارد زیر است:

• بزرگترین بازارهای اروپا برای موتورسیکلت عبارتند از: ایتالیا، فرانسه، آلمان، اسپانیا و انگلیس. این کشورها حدود ۸۰ درصد از ثبت نام های موتورسیکلت در بلوک اتحادیه اروپا به علاوه انگلستان را تشکیل می دهند.

• بزرگترین بازارهای موپد اروپا عبارتند از: فرانسه، هلند، آلمان، ایتالیا، بلژیک، لهستان و اسپانیا. این کشورها حدود ۸۷٪ از ثبت نام هاى موتورسیکلت در اتحادیه اروپا را تشکیل می دهند.

اتحادیه تولیدکنندگان موتورسیکلت اروپا (ACEM) نماینده تولیدکنندگان موتورسیکلت براى موتورسیکلت، سه چرخ و چهارچرخ (وسایل نقلیه از نوع L) در اروپا است.

همچنین بخوانید:   وضعیت صنعت موتورسیکلت اسپانیا در سال ٢٠٢٠

اعضای ACEM شامل ۱۸ شرکت تولیدى و نماینده ۱۷ انجمن صنعت موتورسیکلت در ۱۶ کشور مختلف اروپا است.

ثبت نام موتورسیکلت در اروپا در مقایسه با مدت مشابه در سال ۲۰۱۹ به دلیل تأثیر شیوع Covid-19، در مارس و آوریل به شدت کاهش یافت. با بسته شدن نمایندگی ها فعالیت تجاری تقریباً فلج شده است.

کل ثبت نام در ۵ بازار بزرگ موتورسیکلت (به عنوان مثال فرانسه، آلمان، ایتالیا، اسپانیا و انگلیس) در مارس ۲۰۲۰ با ۳۹٫۶ درصد کاهش نسبت به ماه مشابه سال ۲۰۱۹ انجام شد. این وضعیت در آوریل ۲۰۲۰، هنگامی که ثبت نام های ترکیبی در آن صورت گرفت، حتی بدتر شد. در بزرگترین بازارها ۷۴٫۹٪ کاهش یافت و در حالی که برخی از کشورها ۸۴٪ تا ۹۶٪ نیز کاهش داشتند.

بخش موپد نیز به همان اندازه تحت تأثیر قرار گرفت. بزرگ ترین بازارهای دوچرخه سواری اروپا (یعنی بلژیک، فرانسه، آلمان، ایتالیا، هلند، لهستان و اسپانیا) در مارس ۲۰۲۰ میزان ۳۷٫۹ درصد کاهش داشتند. در آوریل ۲۰۲۰، ثبت نام های موتورسیکلت در همان بازارها ۵۵٫۱٪ کاهش یافت.

با توجه به ماهیت فصلی بازار با فروش متمرکز در بهار، این تاثیر شیوع در مارس و آوریل، نمایندگی های اروپایی را تحت فشار مالی قابل توجهی قرار داده است. علاوه بر این، فروشندگان اکنون تعداد زیادى از وسایل نقلیه یورو ۴ را در اختیار دارند که برای فصل بهار قابل فروش بود. اما به دلیل تغییرات نظارتی، ممکن است غیر قابل فروش شوند.

Source link

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *