بررسی موتور

مروری بر تاریخچه صنعت موتورسیکلت چین

مروری بر تاریخچه صنعت موتورسیکلت چین - موتورسیکلت نیوز | موتورسیکلت | Motorcycle News | موتورسیکلت نیوز | موتورسیکلت

 

به گزارش موتورسیکلت نیوز، توسعه صنعت موتورسیکلت در چین نسبتاً دیر شروع شد، زیرا موتورسیکلت تا سال ۱۹۵۱ در چین تولید نمی شد. اما این شروع دیر مانع از تبدیل شدن چین به بزرگ ترین تولیدکننده موتورسیکلت در جهان نشد و توسعه صنعت موتورسیکلت در چین به دلیل تقاضای بالای موتورسیکلت داخلی و بین المللی رشد کرد.

از زمان اجرای استانداردهای انتشار و رکود اقتصادی تقاضای موتورسیکلت در سطح پایین قرار گرفت و تولیدکنندگان موتورسیکلت چینی شروع به تغییر تمرکز خود به سمت بازارهای بین المللی کرده و وارد بازارهای کشورهای توسعه یافته و همچنین کشورهای در حال توسعه شده اند. متعاقباً، ارزش صادرات قطعات و موتورسیکلت های چینی بعد از سال ۲۰۱۱ افزایش یافته است. ارزش صادرات قطعات و موتورسیکلت ها در طی ده سال گذشته ده برابر شده است (در سال ۲۰۱۲ حدود ۶۰٫۷۴ میلیارد دلار آمریکا بود و در سال ۲۰۱۵، ارزش صادرات قطعات و موتورسیکلت ها از چین در حدود ۶۲ میلیارد دلار آمریکا بود). از نظر ارزش پولی صادرات موتورسیکلت در چین در سال ۲۰۱۹ تولید کننده موتورسیکلت چینی لونسین تقریبا با ۰٫۵۸ میلیارد دلار در رتبه نخست قرار گرفت و از لحاظ تعداد نیز در سال ۲۰۱۹، تولید کننده موتورسیکلت مستقر در چونگ کینگ، یعنی همان لونسین، تقریبا بیش از هر تولیدکننده دیگر در چین صادرات داشت؛ تقریباً ۰٫۸۷ میلیون موتورسیکلت صادر کرده بود.

واردات موتورسیکلت به چین مشمول مالیات لوکس است، واقعیتی که باعث می شود بازار داخلی تحت سلطه تولیدکنندگان محلی قرار بگیرد. در سال ۲۰۱۵، ارزش واردات قطعات و موتورسیکلت ها به چین در حدود ۳۲٫۱ میلیارد دلار آمریکا بود و در فوریه ۲۰۱۸، حدود ۱،۳۸۲ موتورسیکلت با ارزش کلی در حدود ۹٫۷۶ میلیون دلار آمریکا به چین وارد شده بود.

موتورسیکلت ها، به ویژه سه چرخ، به عنوان وسایل نقلیه چند منظوره در چین دیده می شوند. علاوه بر حمل و نقل مسافر، از آنها برای حمل بار نیز استفاده می شود، زیرا در شرایط سخت جاده یا ترافیک انعطاف پذیری بیشتری نسبت به اتومبیل ها، خصوصاً در مناطق روستایی چین ایجاد می کنند. با این حال، با بهبود سطح زندگی در مناطق روستایی، موتورسیکلت ها جایگزین اتومبیل های کوچک و دوچرخه های الکترونیکی مقرون به صرفه تر شده اند. در بخش موتورسیکلت دو چرخ، سهم بازار اسکوترها همچنان رو به رشد است، زیرا موتورسیکلت ها به طور فزاینده ای برای اهداف تفریحی استفاده می شوند. به منظور ارتقاء امنیت و کاهش آلودگی در شهرها، موتورسیکلت در اکثر مناطق شهری چین ممنوع است، واقعیتی که بیشتر مانع توسعه بازار موتورسیکلت در چین می شود. چین بیش از ۲۰۰ تولیدکننده موتورسیکلت داخلی دارد.

همچنین بخوانید:   موتورسیکلت جدید سوزوکى وارد بازار شد

Loncin واقع در چونگ کینگ، یکی از پیشروترین تولیدکنندگان موتورسیکلت چینی است و یکی دیگر از تولیدکنندگان برجسته موتورسیکلت چینی از چونگ کینگ، لیفان است. این تولیدکننده اولین برند چینی بود که در ژاپن فروخته شد و در سال ۲۰۱۱ همکاری MV آگوستا را با همکاری استراتژیک آغاز کرد که به نظر می رسد این اقدامی است که به Lifan اجازه می دهد تا مسائل QC را بهبود ببخشد و تولید موتورهای بزرگ تری با حجم بالا را آغاز کند.

فروش موتورسیکلت داخلی در چین توسط دولت های محلی و استانی تنظیم شده است. مجموعه ای از ممنوعیت ها و محدودیت های استفاده موتورسیکلت در مناطق شهری چین به ویژه بر رشد فروش تأثیر گذاشته است. موتورسیکلت یکی از اصلی ترین وسیله حمل و نقل در مناطق روستایی چین است. به عنوان مثال، تبت و گوانگسی هر دو دارای بیش از ۶۰ موتورسیکلت در هر ۱۰۰ خانوار به طور متوسط​​، درست پس از گوانگدونگ هستند. منطقه ای که بیشترین مالکیت موتورسیکلت در سال ۲۰۱۸ را دارد، گوانگدونگ است و بیش از ۶۷ موتورسیکلت در هر ۱۰۰ خانوار وجود دارد. همچنین در سال ۲۰۱۸، ۴۰٫۱ موتورسیکلت در هر ۱۰۰ خانوار در استان Qinghai وجود داشته است.

حدود ۲۰۰ شهرداری و شهرها موتورسیکلت را به طور کامل از مناطق مرکز شهر خود ممنوع کرده اند. در شانگ های و پکن موتورسیکلت های بدون مجوز محلی از ورود رسمی به منطقه شهری ممنوع است. این محدودیت روی دوچرخ های سنگین تر با اندازه موتور بزرگ تر متمرکز شده است. همانطور که می توان از خرابی رقم فروش موتورسیکلت براساس ظرفیت آن را مشاهده کرد. یکی دیگر از دلایل کاهش فروش موتورسیکلت می تواند رقابت با خودروهای چینی کم مصرف باشد. خودروهای ارزان قیمت تولید شده توسط خودروسازان داخلی تهدیدی برای سهم بازار موتورسیکلت هستند. با این وجود، چین بزرگ ترین بازار داخلی موتورسیکلت در سراسر جهان است. از سال ۲۰۱۲، هر پنج خانوار چینی صاحب یک موتورسیکلت بودند. در مقایسه آماری نشان می دهد که تنها ۲٫۵ درصد از خانوارهای آمریکایی دارای موتورسیکلت بودند.

همچنین بخوانید:   چگونه از سرقت موتورسیکلت خود پیشگیری کنیم؟

بین سال های ۲۰۱۰ و ۲۰۱۳، فروش سالانه موتورسیکلت در چین شاهد کاهش چهار ساله متوالی بوده است.

همان طور که گفته شد به دلیل کاهش تقاضای داخلی، صنعت موتورسیکلت چین مجبور به صادرات موتورسیکلت شد. در نیمه اول سال ۲۰۱۴، تولیدکننده موتورسیکلت چینی لونسین با ارزش کل صادرات در حدود ۲۷۲ میلیون دلار آمریکا در رده اول قرار گرفت.

در سال ۲۰۱۴ موتورسیکلت هایی با ظرفیت بین ۱۱۱ سی سی و ۱۲۵ سی سی بیش از ۴۰ درصد از فروش موتورسیکلت دو چرخ را به خود اختصاص داده اند. همچنین میزان واردات موتورسیکلت را بین ۳۳۰ تا ۱۶۰۰ دستگاه در ماه در سال ۲۰۱۴ کاهش می دهد.

در سال ۲۰۱۷، میزان فروش موتورسیکلت در چین به ۱۷٫۱۳ میلیون دستگاه رسید. در مقایسه، حدود ۴۶۷،۰۰۰ موتورسیکلت در همان سال در ایالات متحده فروخته شده بود.

در حالی که تعداد موتورسیکلت در هر ۱۰۰ خانوار در چین از ۶٫۲۹ دستگاه در سال ۱۹۹۵ به ۲۰٫۹ دستگاه در سال ۲۰۱۷ افزایش یافته بود. از سال ۲۰۱۸، حدود ۲۰ موتورسیکلت در هر ۱۰۰ خانوار متعلق به چین بود که نسبت به ۲۴ موتورسیکلت در سال ۲۰۱۴ کاهش یافته است.

فروش موتورسیکلت در چین پس از رکود اقتصادی شاهد افت شدید شد و بعد از اجرای استانداردهای دقیق تر انتشار گازها در سال ۲۰۱۱، کاهش بیشتری پیدا کرد.

طی نیمه اول سال ۲۰۱۷، بیش از ۸ میلیون موتورسیکلت در چین تولید شده است. تولید ماهیانه موتورسیکلت بین ۱٫۱۴ تا ۱٫۶ میلیون دستگاه در ماه بوده است.

تفکیک حجم تولید موتور سیکلت بر حسب نوع در چین نشان می دهد که موتور سیکلت های دوچرخ در سپتامبر ۲۰۱۷ سهم مهم تولید را با حجم حدود ۱٫۳ میلیون دستگاه در اختیار دارند.

همچنین بخوانید:   قدردانى معاون استاندار فارس از خیر و کارآفرین صنعت موتورسیکلت

همچنین در آگوست ۲۰۱۹ حدود ۱٫۵۱ میلیون موتورسیکلت در چین فروخته شده بود. در فوریه نیز، همزمان با تعطیلات هفتگی جشنواره بهار در چین، آمار و ارقام به حداقل رسیده است. فروش سالانه موتورسیکلت در چین کاهش مداوم تقاضا را طی سال های گذشته نشان می دهد. در مقابل، فروش وسایل نقلیه مسافری در چین به طور پیوسته رشد کرده است.

در نوامبر ۲۰۱۹ حدود ۱٫۶۸ میلیون موتورسیکلت در چین تولید شده بود که از این رقم حدود ۱٫۵۱ میلیون موتورسیکلت دو چرخ (از این تعداد حدود چهارصد و چهل و شش هزار و ۷۰۰ دستگاه اسکوتر) و ۰٫۱۷ میلیون سه چرخ بوده است که از این تعداد سه چرخ نیز حدود بیست و نه هزار و ۱۰۰ دستگاه سه چرخ مسافری و یکصد و چهل و یک هزار و ۳۰۰ دستگاه سه چرخ باری بوده است.

تولید ماهانه موتو سیکلت در یک سال همیشه در ماه فوریه کمترین میزان است که تا حدودی مربوط به سال جدید چین در حدود آن زمان است. در فوریه ۲۰۱۹ نیز عدد ۰٫۸۳ میلیون دستگاه ثبت شده است.

از سال ۲۰۰۸، صنعت موتوسیکلت چین با کاهش مداوم روبرو بوده است. در مقایسه با رشد بیش از ۲۷٫۵ میلیون فروش سالانه در سال ۲۰۱۰، تنها در حدود ۱۷ میلیون موتورسیکلت در سال ۲۰۱۹ در چین فروخته شده بود.

همچنین در یک نظرسنجی در مورد میزان مصرف کنندگان دوچرخ موتوری در چین تا سال ۲۰۱۹، در دوره بررسی، حدود ۵۲ درصد از پاسخ دهندگان چینی گفتند که آنها هرگز از دوچرخه موتوری مانند موتورسیکلت و اسکوتر استفاده نکرده‌اند (قابل ذکر است این نظر سنجی شامل کل چین نیست و یک جامعه آماری محدود است).

انتشار اخبار در موتورسیکلت نیوز، به معنی تایید یا رد مطالب و آمار و ارقام آن نیست. بلکه جهت اطلاع مخاطبان از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر تحقیق کنید.

Source link

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *