اخبار روز

نقش آفرینی دانش بنیان ها در تامین قطعه و افزایش کیفیت خودرو

نقش آفرینی دانش بنیان ها در تامین قطعه و افزایش کیفیت خودرو

به گزارش گروه بازرگانی خبرگزاری مهر به نقل از سایپا، سید علی موسوی حمایت خودروسازان از شرکت‌های دانش بنیان را برگ برنده‌ای برای این صنعت عظیم داخلی دانست و تصریح کرد: برای عرضه کالاهای با کیفیت و افزایش رقابت در بازارهای داخلی و حتی خارجی نیازمند حمایت نیروهای متخصص و شرکت‌های دانش بنیانی هستیم.

وی با بیان اینکه شرکت‌های دانش بنیان در سال‌های اخیر به دوره بلوغ خود رسیده اند، تصریح کرد: مجموعه‌های دانش بنیان با عرضه و کاربرد علم خود می‌توانند باعث رشد صنعت و به خصوص پیشرفت صنعت خودرو شوند.

موسوی افزود: در بحث اقتصاد مقاومتی اصل مهم تکیه بر توان داخلی و بهره گیری از ظرفیت‌های ملی است تا بتوانیم در شرایط مختلف بر مشکلات موجود فائق آییم؛ با چنین رویکردی از سخت‌ترین تحریم‌ها هم عبور خواهیم کرد.

قطع وابستگی به دانش شرکت‌های خارجی ضروری است

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی قطع وابستگی به دانش شرکت‌های خارجی را امری ضروری دانست و گفت: شرکت‌های دانش بنیان می‌توانند با ارائه برنامه‌ها و قابلیت‌های خود در عرصه صنعت، حمایت خودروسازان را جلب و با استفاده از امکانات مادی و غیر مادی نیازهای آنها را مرتفع کنند.

نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی افزود: بومی سازی قطعات و دانش فنی در بخش صنعت کشور امری مهم است و باید به آن توجه ویژه ای داشته باشیم، حال که صنعت خودرو برای همکاری با دانش بنیان‌ها پیش قدم شده است، ضرورت دارد که شرکت‌های دانش بنیان برای همکاری اعلام آمادگی کنند.

موسوی خاطرنشان کرد: امیدواریم در آینده شاهد رشد و پیشرفت دانش در بخش صنعت و همکاری متقابل شرکت‌های دانش بنیان، دانشگاه‌ها و خودروسازان باشیم

همچنین بخوانید:   سایپا؛ رکورددار تیراژ تولید خودرو کشور در خردادماه

Source link

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *