بررسی موتور

ونزوئلا بنزین موتورسیکلت ها را سهمیه بندی کرد

ونزوئلا بنزین موتورسیکلت ها را سهمیه بندی کرد

رئیس جمهوری ونزوئلا جزئیات طرح جدید قیمت گذاری جدید بنزین و نحوه توزیع آن در سطح کشور را اعلام کرد. براساس طرح جدید، قیمت هر لیتر بنزین یارانه‌ای، پنج هزار بولیوار(تقریبا معادل دو و نیم سنت دلار آمریکا).

به گزارش موتورسیکلت نیوز، به نقل از شبکه تله سور، «نیکولاس مادورو» رئیس جمهوری اعلام کرد: از یکم ژوئن (۱۲ خرداد) همه پمپ بنزین‌های کشور بر اساس طرح جدید قیمت گذاری و توزیع بنزین، فعالیت خواهند کرد؛ تا این لحظه بنزین بیش از یکهزار و ۵۰۰ جایگاه سوخت تامین شده است.

مادورو در بیان جزئیات این طرح گفت: خودروهای سواری ماهانه ۱۲۰ لیتر و موتورسیکلت ها ماهانه ۶۰ لیتر سهمیه بنزین یارانه ای خواهند داشت؛ نرخ هر لیتر بنزین یارانه ای معادل با پنج هزار بولیوار (واحد پول ونزوئلا) است؛ ناوگان حمل و نقل عمومی اعم از باری و مسافری به مدت ۹۰ روز از یارانه ۱۰۰ درصدی سوخت برخوردار خواهند بود و پس از گذشت این دوره تصمیم‌گیری‌های جدید اعلام خواهد شد؛ ۲۰۰ جایگاه سوخت نیز برای فروش بنزین به نرخ آزاد و براساس بهای نفت در بازارهای جهانی در نظر گرفته شده است.

رئیس جمهوری ونزوئلا همچنین در محکومیت امپریالیسم آمریکا نیز گفت: ما هرگز تسلیم نشده و ضمن تقویت روحیه میهن پرستی  و همبستگی، همواره راه حل های جدید را پیش می گیریم.

ونزوئلا در سال های اخیر تحت شدید ترین تحریم های ایالات متحده آمریکا با چالش جدی سوخت روبرو شده است؛ این در حالی است که در بحبوحه تحریم های امریکا، پنج کشتی نفتکش «فورچون»، «فارست»، «فاکسون»، «پتونیا» و «کلاول» حامل سوخت ایران، راهی ونزوئلا شده‌اند. چهار کشتی اول به مقصد رسیده‌اند و کلاول آخرین نفتکشی است که قرار است به ونزوئلا برسد.

همچنین بخوانید:   موتورسیکلت برقى که به دنبال شکستن رکورد سرعت جهان است

سوخت نفتکش‌های ایرانی به ایستگاه‌های توزیع رسیده و شرکت نفتی PDVSA ونزوئلا عرضه سوختی را که توسط ایران تامین شده و پیش تر به این کشور رسیده بود، آغاز کرده است.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *