اخبار روز

پیش‌بینی قیمت خودرو در هفته اول خرداد

[ad_1]

به گزارش تجارت‌نیوز، پس از کشف انبار خودروهای بدون پلاک، قیمت خودروها در بازار روند نزولی به خود گرفت. طبق اعلام فعالان بازار خودرو قیمت خودروهای ۱۰۰ میلیون به بالا با افت چشمگیری رو به رو شد. همچنین عرضه خودرو توسط خودروسازان نیز عامل مهمی بر کاهشی شدن قیمت خودروهای بازار بود. حال با توجه به ثبت‌نام خودرو از سوی خودروسازان قیمت خودرو در بازار در هفته اول خرداد چه خواهد شد؟

آیا قیمت خودرو ارزان می‌شود؟

در همین زمینه یک کارشناس بازار خودرو درباره وضعیت بازار خودرو به تجارت‌نیوز گفت: هنوز قیمت رسمی خودرو از سوی خودروسازان تعیین نشده است و منتظر اعلام نهایی قیمت خودرو هستیم. نمی‌دانیم که آیا افزایش ۱۰ درصدی و ۱۳ درصدی بر قیمت خودروها اعمال می‌شود یا خیر؟ بازار خودرو فعلا بلاتکلیف است. با توجه به اینکه تعطیلات عید فطر هم از فردا آغاز می‌شود فعلا واحدهای صنفی نمایشگاه‌داران خودرو تعطیل هستند.

سعید موتمنی افزود: فعلا خرید و فروشی در بازار انجام نمی‌شود. نه خریدار خودرویی می‌خرد و نه فروشنده خودروهایش را می‌فروشد. چنانچه تولید از سوی خودروسازان افزایش یابد و عرضه خودرو به بازار بیشتر شود قیمت خودروها در کوتاه مدت ارزان می‌شود.

او درباره روش قرعه‌کشی خودرو توسط خودروسازان اظهار کرد: آنچه اعلام شده این است که خریداران ۵۰ درصد پول‌شان را به حساب خودروسازان واریز می‌کنند و بعد از یک هفته چنانچه نام افراد در قرعه‌کشی وجود داشت خودرو را پس از سه روز و تا ظرف سه ماه به ثبت‌نام کنندگان تحویل می‌دهند. در غیر اینصورت پول به حساب ثبت‌نام کنندگان باز می‌گردد.

همچنین بخوانید:   بررسی آلپاین

[ad_2]

Source link

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *