اخبار روز

پیش‌فروش خودرو باعث خروج پول از بورس نشد

پیش‌فروش خودرو باعث خروج پول از بورس نشد

به گزارش تجارت‌نیوز، محمد گودرزی درباره احتمال خروج نقدینگی از بازار سرمایه با ادامه ریزش شاخص اظهار داشت: در طول چندین ماه گذشته به تمام سهام داران، سرمایه‌گذاران به ویژه تازه‌واردها توصیه کردیم و تذکر دادیم که به صورت غیرمستقیم در بورس سرمایه گذاری کنند، یعنی افرادی که اطلاعات و آگاهی کافی از بورس و بازار سرمایه ندارند باید حتما از تخصص مشاوران سرمایه‌گذاری و تحلیلگران بازار استفاده کنند.

وی با بیان اینکه تازه‌واردها و مبتدیان بهتر است پول و سرمایه خود را در قالب سبدگردانی در صندوق‌های سرمایه‌گذاری وارد بورس کنند، ادامه داد: اما کسانی که قصد سرمایه‌گذاری به صورت مستقیم را دارند باید با نگاه بلندمدت وارد این بازار شوند.

معاون بازار بورس اوراق بهادار تهران گفت: با توجه به بازدهی که شاخص بورس تهران از ابتدای امسال داشت بدیهی بود که این روند بازار قرار نیست ادامه پیدا کند به همین دلیل گفته می‌شود که ورود به بورس باید با نگاه بلندمدت باشد.

گودرزی با تاکید بر اینکه فردی که با قصد سفته‌بازی و دید کوتاه مدت وارد بورس شده باید ریسک سرمایه‌گذاری در این بازار را بپذیرد، ادامه داد: نگاه سرمایه‌گذاری بلندمدت به معنای سرمایه‌گذاری برای مدت بیشتر از یک سال است.

وی درباره وضعیت سایر بازارها در شرایط ریزش بازار سرمایه و انتقال نقدینگی سهام داران خرد از بورس برای ثبت‌نام در پیش فروش خودرو اظهار داشت: بازار سرمایه مانند اکوسیستم است و تمام بازارها بر هم اثرگذار هستند و مانند سیستم عمل می‌کنند و به همین دلیل است که بازاری رونق و دیگری در رکود است اما براساس ارزیابی‌های انجام شده از بازار سرمایه خروج با اهمیتی برای پیش‌فروش‌های خودرو نداشتیم.

همچنین بخوانید:   سوبارو لگاسی

معاون بازار بورس اوراق بهادار تهران درباره اثر تورمی رشد شاخص در طول دو ماه گذشته گفت: رشد شاخص در بورس تهران اثر تورمی بر کل کشور نداشت، باید توجه داشت که بازار سرمایه بازاری است که با تورم رشد می‌کند اما خودش عامل تورم نیست.

 

Source link

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *