اخبار روز, بررسی تخصصی خودرو, دانشنامه خودرو و وسایل نقلیه

چهار پیشنهاد کارمانیا برای خریداران

خودرو byd s 7

روز گذشته شرکت خودروسازی کارمانیا به عنوان تولیدکننده محصولات بی وای دی درایران، به مشتریان بی وای دی S7 اعلام کرد که فعلا امکان تولید و تحویل این خودرووجود ندارد و باید برای مشخص نمودن وضعیت قراردادشان باید به نمایندگی های اینشرکت مراجعه کنند. بر اساس تصاویر ارسالی در خصوص بخشنامه جدید کارمانیا،دارندگان حواله بی وای دی S7 باید از میان ۴ طرح اعلام شده شرکت یکی از آن ها راانتخاب نمایند. آن طور که در این بخشنامه عنوان شده است، فعلا امکان تامین قطعاتمنفصله بی وای دی S7 به خاطر مشکلات تحریم وجود ندارد و برای همین نمی توان درآینده نزدیک انتظار حضور این خودرو را در جاده های کشور داشت.

جهت درج رایگان آگهی کلیک کنید

خرید و فروش خودرو در بدو میره

شرکت کارمانیا در بخشنامه جدید خود، ۴ راه پیش پای مشتریان بی وای دی S7 رااینگونه شرح داده است:

۱- تمدید قرارداد یکساله برای مشتریان با لحاظ کردن سود مشارکت و جریمه تاخیر:در اصل شرکت در این طرح می گوید که تا به امروز سود مشارکت ذکر شده در قرارداد وجریمه تاخیر ۱۲ درصد بر اساس اصل پول (پیش پرداخت) محاسبه شود. همچنین کارمانیاعلاوه بر این موارد، سود ۱۳ درصدی دیگری را هم لحاظ می کند و در نهایت مجموع مبلغرا (اصل پول+سود مشارکت در قرارداد S7+جریمه ۱۲ درصد+سود ۱۲ درصدی اضافه) بهعنوان پیش پرداخت یک قرارداد جدید یکساله در نظر می گیرد. برای قرارداد جدید سودمشارکت ۱۸ درصد و جریمه تاخیر ۱ درصد ماهانه (۱۲ درصد سالانه) در نظر گرفته شدهاست.در واقع بر اساس این طرح، کارمانیا می گوید که احتمالا یک سال طول می کشد تا امکانتولید بی وای دی S7 فراهم شود و مشتریان می توانند با اعتماد به شرکت، دوباره وجهخود را در قالب مشارکت در تولید به این شرکت بسپارند.

همچنین بخوانید:   فروش امتیاز خودرو ممنوع است

۲- پرداخت سود مشارکت و جریمه تاخیر به صورت نقدی و تمدید قرارداد با اصل پول:در این طرح مشتریان می توانند سود مشارکت اعلام شده در قرارداد بی وای دی S7 را باجریمه تاخیر ۱۲ درصدی و سود اضافی ۵ درصدی را دریافت کنند و اصل پول خود را درقالب یک قرارداد جدید یک ساله با سود ۱۸ درصد و جریمه تاخیر ۱ درصد ماهانه (۱۲ درصدسالانه) نزد شرکت بسپارند. در این طرح می بینیم که کارمانیا ۸ درصد اضافه سود پرداختیکمتری نسبت به طرح اول در نظر گرفته است. همچنین مشتریان می گویند که بر اساساعلام کارشناسان شرکت کارمانیا، دریافت سود مشارکت و جریمه تاخیر تا ۹۰ روز به طولمی انجامد.

۳- انصراف مشتری و پرداخت اصل پول به اضافه سود انصراف و جریمه تاخیر:در این طرح کارمانیا سود انصراف را با سود مشارکت درج شده در قراردادها برابر در نظرگرفته و این اقدام را به عنوان حسن نیت خود اعلام کرده است. اما دیگر خبری از اضافهسود پرداختی نیست و مدت زمان بازپرداخت پول نیز تا ۹۰ روز بعد از ثبت انصراف خواهدبود.

۴- تحویل خودروی جایگزین از محصولات کرمان موتور:در این طرح اصل پول مشتریان به اضافه سود مشارکت و تاخیر نیز به عنوان پیشپرداخت یک قرارداد جدید با کرمان موتور در نظر گرفته می شود و مشتریان می توانند بهجای تحویل بی وای دی S7، جک J4 و S3 را خریداری کنند. تحویل خودروهای اعلامشده از جانب کرمان موتور در قرارداد جدید ۴۰ روز کاری اعلام شده و ۱ درصد سود تاخیرماهانه نیز در نظر گرفته شده است. در این طرح کارمانیا جک J4 و S3 را با تخفیف بهمشتریانش می دهد و به ترتیب قیمت ۱۴۰ و ۱۹۵ میلیون تومان را اعلام نموده است.

همچنین بخوانید:   نظارت بر بازار تایر خودرو تشدید می‌شود

منبع

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *