اخبار روز

کانسپت بنتلی EXPGT100 رونمایی شد

کانسپت بنتلی EXPGT100

بنتلی در حال برگزاری جشن 100 سالگی خود است، اما به جای مرور خاطرات و محصولات خوب گذشته خود، این برند اقدام به رونمایی یک محصول الکتریکی و خودران به نام EXP 100 GT برای آینده کرده که تصور خود از محصولات آتی را نشان می‌دهد. این خودرو مفهومی منحصر به فرد نشان دهنده آینده نگر تورهای فوق لوکس در سال‌های نه چندان دور است و از هر زاویه که به آن بنگرید، شگفت زده خواهید شد.بنتلی در طراحی EXP 100 GT سعی کرده تا به زبان طراحی خاص و منحصر به فرد خود، چاشنی‌هایی آینده نگرانه اضافه کند. جلوپنجره بزرگ این خودرو از شش هزار حباب LEDتشکیل شده‌ که این ایده باعث شده پروفیل جلوی این گرند تورر گیرا و جذاب باشد. چراغ‌های دایره‌ای نصب شده در پوزه به سنت طراحی دیرینه بنتلی اشاره دارد، اما یک ویژگی که از این برند در آینده همواره باقی خواهند ماند، لوگوی B پرنده است که در قسمت بالایی پوزه جلو این خودروی مفهومی هم دیده می‌شود.این گرند تورر فوق لوکس طولی معادل 5.8 متر و عرضی معادل 2.4 متر دارد، به دلیل این ابعاد بزرگ حتی با وجود استفاده از آلومینیوم و فیبرکربن وزن این خودرو کمتر از 1900 کیلوگرم نشده است. سقف شیبدار این خودرو با شیبی ملایم تا پروفیل عقب امتداد یافته است که این المان در کنار استفاده گسترده از قطعات کرومی و براق، چهره بسیار گیرایی به این خودرو بخشیده است.

همچنین بخوانید:

سایت خرید و فروش و درج آگهی رایگان خودرو

جدیدترین بررسی خودروهای انجام شده

 

اما پشت چهره بسیار خیره کننده این گرند تورر فوق لوکس، یک پیشرانه الکتریکی 1500 نیوتن‌متری مخفی شده است. به لطف چنین نیروگاه قدرتمندی این خودرو طی 2.5 ثانیه قادر است از حالت سکون به مرز 96 کیلومتر بر ساعت دست یابد و بیشینه سرعت قابل پیمایش آن نیز 300 کیلومتر بر ساعت اعلام شده است. با وجود چنین سطح قدرتی هم باز این خودرو با یک بار شارژ کامل قادر به پیمایش بیشینه مسافت 700 کیلومتر است. بنتلی همچنین بیان کرده که به لطف تعبیه سیستم شارژ سریع، تنها در 15 دقیقه تا 80 درصد ظرفیت باتری‌های این خودرو شارژ می‌شوند.

همچنین بخوانید:   معرفی رسمی ساینا S به بازار توسط سایپا

رانندگی با بنتلی EXP 100 GT امری کاملا اختیاری است. این خودرو دارای یک دستیار مصنوعی هوشمند برای راننده است که در کنسول میانی جانمایی شده و با یک قطعه الماس تزیین شده است. این دستیار هوشمند دارای پنج مد رانندگی خودران مختلف اعم از Enhance، Cocoon، Re-Live و Customizeاست.

این پنج مد رانندگی خودران بدین معنا هستند که سرنشینان قادر است در قسمت عقبی کابین این گرند تورر فوق لوکس بنشینند و بدون لمس فرمان، از مسیر لذت ببرند. بنتلی در کابین این خودرو به صورت گسترده از چرم طبیعی، چوب، پشم و آلومینیوم استفاده کرده است. بنتلی کاملا به طور هوشمندانه از این مواد در کنار یکدیگر استفاده کرده که این سبک طراحی را نوآوری پایدار نامیده است.

بنتلی در این لحظه هیچ قصدی برای تولید EXP 100 GT مفهومی ندارد، اما این کانسپت رادیکال نشان دهنده آینده محصولات این برند و تکنولوژی فوق مدرن بنتلی است.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *