بررسی موتور

۹۰ درصد بازار موتورسیکلت هند تا سال ۲۰۲۵ برقی می شود

۹۰ درصد بازار موتورسیکلت هند تا سال ۲۰۲۵ برقی می شود

اولین سوالی که در خصوص گسترش موتورسیکلت برقی مطرح می‌شود، این است که آیا زیرساخت‌های شهری برای شارژ موتورسیکلت‌های برقی به طور گسترده تا آن موقع مهیا خواهد شد و یا آیا دوام باتری و فناوری آن تا چند سال آینده پیشرفت قابل ملاحظه‌ای خواهد داشت، طوری که هم قیمت پایین بیاید و هم مسافت طی شده بیشتر شود؟ و در نهایت آیا یارانه‌های دولتی تاثیری در کاهش قیمت دارد؟

به گزارش موتورسیکلت نیوز، هند یکی از کشورهای آلوده جهان بوده و خطرات مربوط به محیط زیست برای سلامتی جمعیت آن در حال بدتر تر شدن است. در حالی که یک سیاست جدید سبز تقریبا تاکنون توسط دولت دست کم گرفته شده است.

از سال گذشته، با هدف کاهش انتشار CO2، دولت اقدامات اولیه ای را در قالب (Think Tank)، به ریاست نخست وزیر نارندرا مودی (Narendra Modi) آغاز می کند. این گروه از متخصصان (از جمله نمایندگان تولید کننده محلی) با توجه به اینکه نزدیک به ۶۰ درصد از مصرف ملی سوخت از صنعت اسکوتر ناشی می شود، سریعترین مسیر را در برقی کردن دیدند.

البته هنوز مشخص نشده است که آیا برنامه ای برای بهبود اساسی زیرساخت های عمومی و خصوصی در سطح کشور برای جابجایی آسان در جاده ها وجود دارد؟

با توجه به اینکه در حال حاضر صنعت اسکوترهای تا ۱۵۰ سی سی (که بیش از نود درصد بازار فعلی است) نزدیک به ۲۰ میلیون در سال است، درنتیجه برای تبدیل واقعی تولید در ۱۰۰درصد در طی ۵ سال، هزینه بسیار زیادی برای تولید کنندگان محلی خواهد داشت. با نگاهی به ترازنامه های Bajaj Auto و Hero Motor، می دانیم که آنها واقعاً سودآور هستند (سودآورترین شرکت های موتورسیکلت در جهان). به هر حال، هدف دولت سرمایه گذاری های عظیمی را مجبور خواهد کرد و احتمالا دولت بخشی از آن را تحت انواع یارانه ها خواهد داشت. البته اکنون تولیدکنندگان در مرحله مذاکره هستند و به دنبال به حداکثر رساندن سهم دریافت شده از دولت هستند.

همچنین بخوانید:   مدت زمان فروش موتورسیکلت هاى یورو ۴ را تمدید کنید

در هند متوسط ​​قیمت یک اسکوتر نصف اروپا است. هنگامی که در ژانویه سال ۲۰۲۵ یک مصرف کننده بالقوه دوچرخ به جستجوی محصول جدید بپردازد، بهای تمام شده وسایل نقلیه در مقایسه با قیمت در ژانویه سال ۲۰۲۰ باید ۷۵-۱۲۵درصد بیشتر باشد و علاوه بر آن، بحث زیرساخت های شارژ، دوام باتری و مسافت طی شده با محصولات الکتریکی نیز برای مصرف کننده مهم است که تا آن موقع چگونه باشد. به عنوان مثال، هوندا اکتیوا ۱۲۵ (سازگار با BS-VI) حدود ۶۵٫۰۰۰ روپیه پیش بینی می شود.

شاید شخصی بگوید که یک تولید در مقیاس بزرگ معمولاً هزینه ها را کاهش می دهد. با این حال، در واقع ما می توانیم مشاهده کنیم، از آنجا که صنعت در مرحله انتقال از قوانین BS-IV به BS-VI قرار دارد، تحولات و سرمایه گذاری های عظیمی برای آن انجام می شود و واردات لیتیوم که یک شرط ضروری برای EVs است، هزینه باتری را افزایش داده و بیش از ۳۰ درصد از کل هزینه تولید می شود.

در حقیقت در هند ۲۸ شرکت وجود دارد و کل فروش اسکوتر الکتریکی در سال ۲۰۱۹ تعداد ۳۲٫۴۰۰ دستگاه بوده که نسبت به سال ۲۰۱۸ میزان ۳۴ درصد کاهش داشته است.

در واقع، بیش از ۹۵درصد وسایل نقلیه برقی در جاده های هند اسکوترهای برقی کم سرعت (کمتر از ۲۵ کیلومتر در ساعت) هستند که نیازی به ثبت نام و مجوز ندارند. تقریباً همه اسکوترهای برقی برای پایین نگه داشتن قیمت ها با باتری های سرب کار می کنند. با این وجود، خرابی باتری و عمر کم باتری ها علاوه بر یارانه های دولتی به عوامل محدود کننده در فروش تبدیل شده اند.

همچنین بخوانید:   صنعت موتورسیکلت فرانسه بهبود یافت

علاوه بر این، در این کشور ده ها بازیکن e-rickshaw وجود دارد، اما بیشتر آنها مدل های معتبری ارائه نمی دهند و به یارانه دسترسی ندارند.

Source link

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *